Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

GAZETECİLER SORDU BAŞKAN ATİLA CEVAPLADI

GAZETECİLER SORDU BAŞKAN ATİLA CEVAPLADI
283 views
29 Kasım 2018 - 10:05

Bornova TV’de bir ilk gerçekleşti 

Bornovalı gazeteciler sordu Başkan Atila cevapladı 

Bornova Belediyesi’nin geçen yıl hayata geçirdiği Bornova TV’de bir ilk yaşandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila canlı yayında, Bornovalı gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Bornova’da yayın yapan; Dobra Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Ağır, Haber İzmir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Galip Çukurlu, Yeşil Bornova İmtiyaz Sahibi Aziz Talas ve Bizim Gazete İmtiyaz Sahibi Bülent Değirmenci canlı yayında Başkan Atila’ya yaptığı proje ve hizmetlerle ilgili sorular sordu. Bornova Belediyesi’nin geçen yıl hayata geçirdiği Bornova TV’den yayınlanan programı onbinlerce Bornovalı canlı olarak izledi.

Esnafın güveni

Haber İzmir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Galip Çukurlu; Bornova Belediyesi’nin son 3 yılda gerçekleştirdiği 3 kültür merkezi, Down Kafe gibi konsept kafeler, Doğanlar’da Süper Lig maçlarının yapıldığı stat ve ilçenin her mahallesine eşit hizmet verilmesi konularını gündeme getirdi. Çukurlu ayrıca, İzmir Esnaf Odası ile Bornova Belediyesi’nin yaptığı Kent Kart protokolüne değinerek, ”Protokol töreninde İzmir Esnaf Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, ‚Olgun Atila’nın olduğu yere bakmadan imza atarız‘ dedi. Bu da esnafın güveninin açık göstergesidir” dedi.

Dobra Gazetesi İmziyaz  Sahibi Mustafa Ağır;  Bornova Belediyesi’nin Dost Market Projesi, mimar ve yüksek lisansını şehir ve bölge planlama bölümünde yapmış biri olarak Başkan Atila’nın eğitimini hangi konularda icraatlara yansıtabildiğini ve genç bir siyasetçi olarak ideallerini sordu.

Bütçe ve yatırımlar

Yeşil Bornova Gazetesi Sahibi Aziz Talas; Bornova Belediyesi’nin Atatürk’ün 9 Eylül 1922 öncesi İzmir’i ilk kez gördüğü Belkahve’de hayata geçirdiği Ata Anı Evi, çocuklara yönelik projeler, amatör kulüplere yapılan yardımlar ve yeşil alan çalışmalarına değindi.

Bizim Gazete İmtiyaz Sahibi Bülent Değirmenci de Bornova Belediyesi’nin bütçe ve yatırımlarını, gençler için yapılan projeleri ve pazaryeri projelerini ele aldı.

Sosyal belediyecilik vurgusu

Bornovalı gazetecilerle bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,  „Bizim hedefimiz Bornova’da en güzel projeleri hayata geçirerek yaşam standartlarını yükseltmek. Gençlerin siyasette olması, başarılı olması, aktif olması, bundan sonra da genç arkadaşlar için motivasyon olacak. Biz Bornova’da her yıl bütçelerimizin önemli bir kısmını yatırımlara ayırıyoruz. Bornova Belediyesi olarak piyasaya ödenmemiş günü geçmiş bir borcumuz yok. Bütçemizi tasarruf ederek ve doğru kullanarak bu günlere getirdik. Bütçelerimizin gerçekleşme oranı yüzde 85-90 gibi çok yükse oranlarda oldu. Halktan yana bir sosyal belediyecilik gerçekleştirdik. Ülkemiz zor günler yaşıyor. Biz de bu dönemde sosyal projelerimizi ve sosyal desteklerimizi artırmak yönünde bir karar aldık“ dedi.

 

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.