Yerelin Sesi

GAZETECİ VE ÖĞRETMENDEN ORTAK RESİM SERGİSİ

GAZETECİ VE ÖĞRETMENDEN ORTAK RESİM SERGİSİ
16 Aralık 2018 - 7:20

GAZETECİ VE ÖĞRETMENDEN ORTAK RESİM SERGİSİ

Gazeteci Canan Gedik ile emekli öğretmen Nilgün Yakar “İzler” adını verdikleri ortak sergiyle resimlerini beğeniye sunacaklar. Ekoloji ve çevre aktivisti olan sanatçılar Bostanlı Parkı Sanat Galerisi’nde açılacak sergi ile Kuzey Ege’de restore edilmemiş tarihi yapılar ve kaybolmaya yüz tutan doğal güzelliklere de dikkat çekecekler.

1956 yılında İstanbul’da doğan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda öğrenciyken gazeteciliğe başlayan Canan Gedik çeşitli gazeteler(yerel gazeteler, Cumhuriyet, Sabah, Yeni Yüzyıl, Radikal) ve ajanslar(Türk Haberler Ajansı)’da muhabir ve parlamento muhabiri olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra İzmir’in Foça İlçesi’ne bağlı Yenifoça Mahallesi’ne yerleşerek meslek hayatı boyunca amatör olarak sürdürdüğü boyama ve resim çalışmalarına yoğunlaştı. Ege bölgesinde yaşamış etnik kimliklerin mübadele sonrası bıraktıklarının izlerini sürerek resimlerine aktarmaya başladı. Sergide ağırlıklı olarak Foça, Yenifoça ve Bergama’da var olan, restorasyon geçirmemiş eski evler, yıkıntılar, sokaklar ve tarihi kalıntıları aktardığı tablolara yer verecek.

1963 yılında İzmir’de doğan, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitiren, bir süre bankacılık yaptıktan sonra öğretmenlik mesleğine geçiş yapan Nilgün Yakar, 6 yıldır Ankara’daki atölyesinde resim çalışmalarını sürdürüyor. Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) üyesi olan Yakar, sergide, içinde bulunduğu çevreyi, gözlemleyerek etkilendiği olay ve olguları tuvale aktarma anlayışı ile oluşturduğu eserleriyle yer alacak.

“İzler” adlı, eserlerin tamamı yağlı boya tablolardan oluşan serginin açılış kokteyli Bostanlı Parkı Sanat Galerisi’nde 17 Aralık 2018 Pazartesi Günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek. Sergi 23 Aralık 2018 Pazar Günü akşamına kadar gezilebilecek.

Seyfi GÜL

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi