Yerelin Sesi

Festivalin Enginarları Adrese Teslim

Festivalin Enginarları Adrese Teslim
546 views
07 Nisan 2020 - 19:03

Festivalin Enginarları Adrese Teslim

 

Haber: Bahri KARATAŞ

Urla’da, coronavirüs salgını nedeniyle bu ay yapılacak olan Uluslararası Enginar Festivali, iptal edildi. Enginar üreticilerinin imdadına ise Urla Kadın Kooperatifi koştu. Kooperatif üyesi 187 kadın tarladan toplayacakları enginarları işleyip, isteyenlerin adresine gönderecek.

Her yıl Nisan ayında yapılan Urla Enginar Festivali’nin bu yıl yapılmayacak olması enginar üreticilerini kara kara düşündürürken çözüm, Urla eski Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın kurduğu Urla Kadın Üretici Kooperatifi’nden geldi. Çiftçinin tonlarca enginarını tarladan toplayıp kooperatif bünyesinde bunları işleyecek olan 187 kadın daha sonra taleplere göre enginarları adreslere gönderecek.

TOPLAYACAK, İŞLEYECEK, GÖNDERECEK
Urla Kadın Üretici Kooperatifi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İçinde olduğumuz pandemi nedeniyle tüm festivaller gibi Urla Enginar Festivali de iptal edildi. Ancak Urla’nın bereketli toprakları enginarla dolu. Bizler Kadın Kooperatifi olarak tarlalardan enginarları toplayıp sizler evlerinizde sağlıklı kalabilmeniz adına 187 kadın ortağımızla birlikte kooperatifimizde işleyip sizlere gönderiyoruz. Sizler de evlerinizde iyi tarım uygulamalarıyla yetişmiş, mineral ve vitaminlerle zengin enginarı sofralarınızda tazecik tüketebilirsiniz. Bu sayede hem çiftçiye, hem kadın üreticiye hem de ekonomiye katkı sağlayabilirsiniz. Sipariş için 0553 554 58 88 numaralı telefonu arayabilirsiniz” denildi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.