Yerelin Sesi

Fareler İçin Konuldu; Köpeklerinin Sonu Oldu

Fareler İçin Konuldu; Köpeklerinin Sonu Oldu
03 Mayıs 2020 - 6:33

Fareler İçin Konuldu; Köpeklerinin Sonu Oldu

 

Haber : Mustafa OĞUZ

İzmir’in Urla İlçesi Altıntaş Mahallesi 544 Konutlar’da çöplerin bırakıldığı bölgede farelerin çoğalması endişelere neden olunca sokaklara fare zehri bırakıldı. Vatandaşlar tarafından çöplerin yakınlarına bırakılan zehirler, kedi ve köpek gibi diğer sokak hayvanlarının da yaşamını tehdit etmeye başladı. Sorumsuzca bırakılan fare zehirli etlerden yiyen 2 köpek, Urla Belediyesi veteriner hekiminin tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.

“SORUMLULARI BULUNSUN”
Fareler için bırakılan zehirli yiyeceği tüketen köpeklerin acı içinde kıvranarak yaşamını yitirdiğini belirten hayvanseverler, vatandaşlara sokaklara fare zehirli etler bırakmaması konusunda çağrı yaptı. Hayvanserverler, “Zehir koymak, sokakta yaşayan diğer canlıların yaşamını riske atan son derece sorumsuz bir davranış. Bugün iki can bu yüzden yaşamını kaybetti. Sokakta yaşayan diğer hayvanların da canları tehdit altında. Yetkili kurumları bu konuda bir inceleme başlatıp sorumlularını bulması gerekiyor ki, başka canlar ölmesin” dedi.

Yerelin Sesi olarak bölgede yaşanan fare sorununu daha önce de gündeme taşımıştık. Haberimizi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Urla’da Çöp Tehlikesi

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi