Yerelin Sesi

EVSİZ DOSTLARIMIZ ‘PAWZ YOU’ İLE YUVAYA KAVUŞUYOR

EVSİZ DOSTLARIMIZ ‘PAWZ YOU’ İLE YUVAYA KAVUŞUYOR
15 Aralık 2018 - 12:41

Hayvan Sahiplendirme Platformu ‘Pawz You’

Yaşar Üniversitesi yazlım mühendisi mezunu 3 öğrenci, ‘Pawz You’ adlı hayvan sahiplendirme platformu oluşturdu.

Evsiz ve yardıma muhtaç sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi için yapılan dağınık ve düzensiz çalışmalardan şikayetçi olan Çağlar Beklen, Bertan Aslan ve Ali Özdemir adlı 3 öğrenci bir portal geliştirdi. ‘Pawz You’ adlı bu portalın amacını dağınık paylaşım yapısının son bulup tüm sahiplendirme ilan ve duyurularının tek bir çatı altında toplanarak daha çok hayvanın birer yuvaya sahip olması olarak açıklayan öğrenciler, portalın ilk basmağı olan www.pawzyou.com adlı web sitesini mayıs ayında hizmete açtı.

PawzYou Nedir?

PawzYou, günümüzde dağınık yapıdaki hayvan sahiplendirilmesine yönelik paylaşımlarını tek bir çatı altında toplamak amacıyla oluşturulmuş evsiz hayvanları sahiplendirme platformudur. Amacı köpekler, kediler, kuşlar, sürüngen ve kemirgenleri web sitesinin baş aktörü haline getirilerek en kısa sürede Türkiye’nin en büyük pet topluluğu olmak ve yardıma ihtiyaç duyan her evsiz dostumuzu bir yuvaya kavuşturmaktır.

Pawzyou, üye olan herkes için tamamen ücretsiz bir web sayfası ve mobil uygulama, mesajlaşma, kayıp ve sahiplendirme ilan paylaşımı ve bünyesindeki resmi kurum, kuruluş ve topluluklar için haber, duyuru ve etkinlik paylaşımı gibi hizmetleri sunuyor. Eklenen her pet ilanı için muntazam biçimde toplanan bilgiler sayesinde Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yardıma ihtiyaç duyan pet sahipleri ve evsiz dostlarımız tarafımızca uzanan yardım eline sahip oluyorlar.

Tamamen ücretsiz bir hizmet

Pawz You kullanıcılarına, tamamen ücretsiz bir hizmet sunuyor. Kayıt olmak, sahiplendirme veya kayıp ilanları vermek için hiçbir şekilde ücret talep etmeyen portal, kullanıcılarına mobil uygulama, web sitesi, site ve portal içi ilan verme, mesajlaşma hizmetleri de sunuyor.

Kullanıcı hesaplarını resmi ve bireysel hesap olarak iki kategoriye ayıran öğrenciler, resmi hesabın bireysel hesaptan farkını şu cümlelerle açıklıyor: “Portal üzerinden yapılan her ilan paylaşımı, bilgi kirliliği yaratmamak adına bir süzgeçten geçer. Her ilan bünyemizdeki çalışanlar tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra kullanıcılara sunulur. Bu uygulanan süzgeç işlemi resmi hesaplarda biraz daha geniştir. Ayrıca resmi hesap sahipleri haber-etkinlik- duyuru paylaşımında da bulunabilirler. Resmi hesaplar, belediyelerin veterinerlik müdürlüklerine, veterinerlik polikliniklerine, hayvan koruma topluluğu yönetici ve temsilcilerine sunulan bir hesap türüdür.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi