Yerelin Sesi

EVCİLLER ADINA TÜRKİYE’DE BİR İLK

EVCİLLER ADINA TÜRKİYE’DE BİR İLK
05 Temmuz 2019 - 11:12

İHSAN SERİN – Çiğli Belediyesinden Türkiye’de bir ilk. Çiğli Belediye personeli bundan sonra her ay, bir gün patili can dostları ile birlikte mesai yapacak. Bugün belediye çalışanları evcilleri ile birlikte işe geldiler. Belediyede işi olan vatandaşlar evcileri ile birlikte çalışan personeli görünce önce şaşkınlık yaşadılar ardından onlarda hayvanları severek mutlu olduklarını ifade ettiler.

GÜMRÜKÇÜ; “ORTAK YAŞAMI SAVUNUYORUZ”

Göreve geldiği günden beri alışılmışın dışında bir belediyecilik sergileyen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, can dostlarımız için Türkiye’de bir ilke imza attı. Başkan Gümrükçü çalışan personelin ayda bir kere evcilleri ile mesaiye gelmelerini istedi.  Başkan Gümrükçü; yaptığı basın açıklamasında aynı gökyüzünün altında birlikte yaşıyoruz. Tüm canlılar ile birlikte ortak yaşamı savunan bir anlayışa sahibiz. Personelimizin evcilleri ile mesai yapmaları sayesinde vatandaşımızın hayvan sevgisini arttırmayı ve sokak hayvanları için olumlu farkındalıklar oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Başkan Gümrükçü; “ Gülümseyen Çiğli hedefimizle sokaklarda yaşayan can dostlarımızın da gülümsemesini istiyoruz. Belediyecilik anlayışımız sevgi üzerine kurulu, halkımıza sokakta yaşayan canlara sevgiyi arttırmak için önce kendi personelimizden bunu başlatacağız, hayvan sevgisi belediye binamızdan başlayacak ve tüm Çiğli’yi kapsayacak. Tüm halkımızı bu uygulamanın yapıldığı gün belediyemize evcilleri ile davet ediyoruz.

PERSONEL ÇOK MUTLU

Çiğli Belediyesinde bugün yapılan “patili bir gün” uygulaması ile çalışanlar kedileri, köpekleri, balıkları ve kuşlarıyla birlikte belediyeye geldiler. Çiğli Belediye binası ülkemizde bir örneğini daha görmediğimiz çok güzel görüntülere sahne oldu. Çalışanlar evcilleri ile geldikleri iş yerlerinde çok mutluydular.

“Korsan” ve Kemal Taylan Ağsakal

Kemal Taylan Ağsakal yedi yıldan beri belediye çalışanı, barınaktan sahiplendiği “Korsan” ismini verdiği köpeği ile işe geldi.  Ağsakal; “sokak hayvanlarının zararsız olduğunu gösterme adına çok güzel bir uygulama, başkanımıza bize böyle bir imkan tanımasından dolayı çok mutlu oldum. Bu uygulama sayesinde birçok kişinin sahiplenme isteğinin de artacağına inanıyorum” dedi.

“Eros” Hilal İnan Tonguç’a Aşık

11 yıldır belediye çalışanı olan Hilal İnan Tonguç’un can dostu onu çok seviyor. Tonguç’u “Eros isimli kedisi gördüğü sevgi ile sahibine aşık. Tonguç; “başkanımızın çalışan personeline göstermiş olduğu sevgi ve vermiş olduğu değeri, çalışanlarının evcillerine de göstermesi çok güzel, bundan çok muylu oldum. Türkiye’de bunu yapan ilk belediye olmak ve bu belediyenin çalışanı olmaktan gurur duyuyorum. Bu uygulama ile Çiğli haklı birlikte yaşadığı sokak hayvanlarına daha farklı bakacak, içinde hayvan sevgisi artacaktır” dedi.

Tugay Şenbalkan ve “Rock”

Altı yıldan beri belediye çalışanı olduğunu söyleyen Şenbalkan “hayvan sevgisi adına farkındalık oluşturacak bir olay, başkanımızın bu uygulamasından çok mutlu oldum. Rock ile işe gelmek çok güzel” dedi.

Gülsün Derse’nin “Paşa”sı

26 yıldır belediye çalışanı Gülsün Derse; “Türkiye’de ilk defa böyle bir şey yapılıyor, Paşa ile mesai yapmak çok keyifli. Hiç hayvana dokunmamış birçok insan bu sayede hayvan sevgisini görerek sahiplenmek isteyebilecektir” dedi.

HALİS ÖZCAN; GÜLÜMSEYEN HAYVANLAR

Başkan danışmanı Veteriner Hekim Halis Özcan’ın organizasyonunda gerçekleşen ve geleneksel hale gelecek olan uygulamada Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Yalçın ve Çiğli Belediye Rehabilitasyon Merkezi görevlileri de hazır bulundu. Yapılan uygulama için Farmina Pet Food mama sponsorluğu üstlendi. Organizasyonu planlayan Halis Özcan; “Bu uygulama ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu uygulamanın temel hedefi hayvan sevgisi adına farkındalık yaratmak, “Gülümseyen Çiğli” sloganımızın altında sokak hayvanlarının da olduğunu göstermekti. Belediye Başkanımız zaten kişisel olarak çok iyi bir hayvansever ve bizleri bu konuda devamlı uyarmakta, motive etmekte. Har ay tekrarlanacak olan bu uygulama sayesinde çalışanlarımızın da motivasyonu artacak, aynı duygu ve hisle sokak hayvanları adına daha güzel çözümler üretilecektir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi