Yerelin Sesi

ESBAŞ, ‘Türkiye’nin En İyisi’ Seçildi

ESBAŞ, ‘Türkiye’nin En İyisi’ Seçildi
21 Nisan 2020 - 15:07

ESBAŞ, ‘Türkiye’nin En İyisi’ Seçildi

 

Her yıl dünyadaki en mükemmel işverenleri seçen Great Place to Work (GPTW), 192 şirketten 101 binin üzerinde çalışana, şirketlerinden duydukları memnuniyeti sordu. GPTW’nin yaptığı araştırma ve değerlendirme sonucu ESBAŞ’a, ‘500-2000 Çalışan Sayısı Kategorisinde ‘Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü’ ve ‘Sektöründe Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni’ ödülleri verildi.

GPTW’nin araştırması kapsamında insan yönetimi uygulamaları ve çalışanların değerlendirmelerini de esas alarak, çalışan sayısına göre; 20-50, 50-250, 250-500, 500–2000 ve 2 binin üzeri olmak üzere beş kategoride ödüller veriyor.

’30 YILLIK ESBAŞ DEĞERLERİ ÖDÜL ALDI”
Pandemi nedeniyle küresel ölçekteki firmaların bile çalışmalarını durdurduğu ve küçüldüğü bu günlerde bu ödülü almış olmaktan büyük gurur duyduklarını ifade eden ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, “Şirketlerdeki yüksek güven kültürünü ölçen Great Place to Work’un, 2020 yılında ESBAŞ’a kendi kategorisinde ‘Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü’nü vermiş olması, şartlar zorlaştığında bile mükemmellik yolunda yeni bir adım atabilme kabiliyetine sahip olduğumuzun en güzel kanıtı olmuştur” dedi.

KURUCU TUNCER’E DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ
ESBAŞ’ın kurucusu merhum Kaya Tuncer’in doğum yıl dönümü olduğunu hatırlatan Dr. Güler, “Değerlerimizi belirleyerek şirket kültürünün oluşumunu başlatan ve yaşamı boyunca uygulayan kurucumuz Kaya Bey, aramızda olsaydı 83 yaşında olacaktı. Bu ödülü kendisine ithaf ediyor, her zaman olduğu gibi bugün de rahmet, şükran ve özlemle anıyoruz. Mary Hanım’ın ESBAŞ kültürünü yaşatmakta ısrarcılığı olmasa bizler bu neticeyi almakta zorlanırdık. Ayrıca tüm hissedarlarımıza ve Yönetim Kurulu üyelerimize sürekli olarak verdikleri destekleri için teşekkür ediyoruz” diye konuştu

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi