Yerelin Sesi

Erdoğan’dan ‘Hastane’, ‘Maske’ ve ‘Destek’ Açıklaması

Erdoğan’dan ‘Hastane’, ‘Maske’ ve ‘Destek’ Açıklaması
06 Nisan 2020 - 17:02

Erdoğan’dan ‘Hastane’, ‘Maske’ ve ‘Destek’ Açıklaması

 

Haber: Murat ERVİN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nın hastaneye yapılacağını, maskelerin parayla satışının yasaklandığını ve hiç geliri olmayan 2 milyon 300 bin kişiye mali destek vereceklerini vurguladı. Erdoğan ayrıca asıl mücadelenin korona salgını sonrası ekonomide yaşanacağını belirtti.

BİN YATAKLI 2 HASTANE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında yaptığı açıklamada, daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önerisi olan Atatürk Havalimanı ile Sancaktepe’deki bir bölgeye toplam 1000 yataklı iki hastane kuracaklarını söyledi.

“MASKE PARAYLA SATILAMAZ”
Salgından korunmak için takılan maskelerin parayla satılamayacağını da sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır” dedi. Önceki günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Atatürk Havalimanı’nın hastaneye dönüştürülmesi önerisinin karşılık bulduğu açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem havalimanı alanında hem de Sancaktepe’de belirlenecek bir alana bin hastanelik plan proje çalışmamız halen devam ediyor” diye konuştu.

GELİRİ OLMAYANA DESTEK
Hiç bir geliri olmayan vatandaşlara da destekte bulunacaklarını kaydeden Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geliri olmayan vatandaşlarımız valiliklere kaymakamlıklara telefonla başvurarak durumunuzu anlatmanız veya elektronik devlet üzerinden başvurmanız halinde devletimiz sizlere de her türlü desteği verecektir. Yaklaşık 2 milyon 300 bin kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz.

1,5 MİLYARLIK BAĞIŞ
“Biz bize yeteriz sloganıyla başlattığımız bağış kampanyasında toplanan kaynak en başta sizler için kullanılacaktır. İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin. Bu ülkenin temellerinin ne kadar sağlam olduğunu halkımız bir kez daha ispatlamıştır. Şu ana kadar kampanya hesaplarında toplanan meblağ yaklaşık 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. Ayrıca 43 milyon lira da SMS ile iletildi.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi