ERDOĞAN: "İNŞALLAH İZMİR'İ DE ALACAĞIZ" - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 18:36

ERDOĞAN: “İNŞALLAH İZMİR’İ DE ALACAĞIZ”

ERDOĞAN: “İNŞALLAH İZMİR’İ DE ALACAĞIZ”
Son Güncelleme :

15 Aralık 2018 - 19:19

328 views
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’ndaki toplu açılış töreninde Denizlililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının genel hatları şöyle:

Bugün, toplam yatırım bedeli yaklaşık 1 milyar 349 milyon lira olan 275 kalem eseri hizmete açacaklarını belirten  Erdoğan, “Milli Eğitim Bakanlığımız 7 okulu, TOKİ 126 konutu ve bir ticaret merkezini, Orman Bölge Müdürlüğü 13 ayrı yatırımı tamamladı. Büyükşehir Belediyemiz 135 eseri hizmete sundu.” dedi.

“İNŞALLAH İZMİR’İ DE ALACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin alameti farikasının “hizmet” olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

“Belediyecilik AK Parti’nin işidir, CHP filan bu işten anlamaz. Ben İstanbul’u kimden aldım? CHP’den aldım. İstanbul’da CHP’den belediyeyi aldığımız zaman İstanbul susuzdu, çöp dağları vardı, hava kirliliği maalesef tavan yapmıştı. O susuzluğun olduğu İstanbul’a 180 kilometreden dağları delerek su getirdik. 2040’a kadar İstanbul’un su sorununu çözdük. Bitti mi? Hayır. Bundan sonra da oldukça yine çözmeye devam.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İzmir’de bile susuzluk vardı, İzmir’in su sorununu da biz Devlet Su İşleri olarak çözdük. Baraj yapmak büyükşehir belediyelerinin görevidir ama yapamadılar, biz yaptık ve şimdi inşallah İzmir’i de alacağız, ona hazırlanıyoruz, inşallah bir Denizlili ile de İzmir’i alacağız. Onun için hep birlikte gayret göstereceğiz.” diye konuştu.

“BAY KEMAL, HABERİN VAR MI SENİN BUNDAN? SEN ÖNCE BUNUN HESABINI VER”

İstanbul’da çöp dağlarının yükseldiğini, Ümraniye Belediyesinde çöp depolama alanında patlama yaşandığını ve 39 vatandaşın öldüğünü hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“CHP’li belediyeydi ama hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Herkes bunu unuttu. Kimse bunun hesabını sormuyor. Bay Kemal, haberin var mı senin bundan? Sen önce bunun hesabını ver. Hava kirliliği almış başını gidiyor, gazeteler maske dağıtıyordu. 50 bin haneye doğal gaz gelmişti. Orada belediye başkanlığım sürecinde 1 milyon 250 bin eve doğal gaz bağlattım. Bir anda İstanbul’un hava kirliliği temize dönüştü.

CHP demek çöp demektir, CHP demek susuzluk demektir, CHP demek hava kirliliği demektir, CHP demek yolsuzluk demektir, CHP demek yasaklar demektir. İşte biz bunları kaldırdık, daha iyi olacak şimdi inşallah. Önümüzde iyi günler var. Kurulduğumuz günden beri hem merkezi yönetimde hem mahalli idarelerde Cumhuriyet tarihimizin tamamında yapılanların 3 katı, 5 katı, 10 katı hizmetler kazandırdık.”

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçime değinen Erdoğan, alandakilere, “Şimdi önümüzde ne var? 3,5 ay var. Şimdi 3,5 ay sonra gençler evelallah sandıkları patlatıyor muyuz? Sandıklardan inşallah AK Parti’yi en güçlü şekilde çıkartıyor muyuz? Kapı kapı dolaşıyor muyuz? Bu işi gençler bitirir. Zaten ‘AK Parti’ demek, ‘gençlik’ demektir.” diye seslendi.

“BİZ MİLLETİMİZLE BERABER BU YOLA DEVAM EDİYORUZ”

Eğitimden sağlığa, spordan sosyal güvenliğe kadar her alanda hayatına dokunmadık hiçbir vatandaş bırakmadıklarını vurgulayan Erdoğan, Türkiye büyüdükçe insanların hayallerinin de büyüdüğünü, daha düne kadar sadece hayatını idame ettirme mücadelesi veren insanların, bugün işinde kariyer, evinde konfor, aldığı hizmetlerde kalite hedefiyle yarıştığını söyledi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” dediklerini hatırlatan Erdoğan, bu ilkelerine uygun şekilde ülkenin tüm kaynaklarını milletin emrine verdiklerini kaydetti.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“İnşallah her geçen yıl ülkemizi daha ileriye götürecek, milletimizin hayat şartlarını daha da yükselteceğiz. Türkiye’nin yükselişi herkes tarafından görülüyor ve kabul ediliyor. Sadece ana muhalefet partisi bu gerçeklere kör, sağır ve laldir. Geçmişteki 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart için de tek bir projeleri var. O da AK Parti’ye ve Tayyip Erdoğan’a saldırmak, iftira atmak, çamur atmaktır. Bunun için terör örgütleriyle iş birliği yapmaktan darbe çığırtkanlığına, ülkede kaos çıkartma çağrısından Türkiye’yi dünyaya şikayet etmeye kadar her türlü rezilliği sergilemekten geri durmuyorlar.

Bay Kemal, bak terörle mücadelede neler yapıyoruz? Gördün mü? Duydun mu? Bak Sincar’a girdik mi? Girdik, Karacak’a girdik mi? Girdik. Uçaklarımız o PKK teröristlerine oraları mezar yaptı mı? İftihar etmen lazım, iftihar etmen lazım. Unutma bay Kemal, o kol kola gezdiğin terör örgütlerinin mensupları var ya onların açtıkları çukurları kendilerine mezar edeceğiz, mezar. Sen kimlerin yanında yer alacağını hala öğrenemedin. Sen onlarla beraber yola devam et, biz milletimizle beraber bu yola devam ediyoruz.”

“ADALETİN GEREĞİ NE İSE ONUN BEDELİNİ ÖDEYECEK”

“Bir gece ansızın gelebiliriz.” dediklerini anımsatan Erdoğan, “Geldik mi? Geldik. Zeytin Dalı operasyonunu yaptık mı? Yaptık. Afrin’i yaptık mı? Yaptık. Sincar’ı yaptık mı? Onu da yaptık. Nerede bir sıkıntı varsa, orada biz olacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

Çıkmışlar, parlamentoda bize akıl veriyorlar. Diyorlar ki, ‘işte böyle böyle arkadaşlarımızı vurdular.’ Ya sizin arkadaşlarınız değil mi vatandaşımızı birbirine kırdıran. Benim Kürt kardeşlerimi sokağa dökenler bunlar değil miydi? Şimdi bir tanesi içeride yatıyor. Diyorlar ki, ‘böyle böyle bu kadar zamandır içeride, çıkması lazım.’ Adaletin gereği ne ise onun bedelini ödeyecek. Bölücü terör örgütünün başıyla ilgili yaptıkları ortada, hale bak. Hala durdukları yok. PKK’sı, PYD’si, YPG’si, FETÖ’sü bunların hepsi aynı. Bütün bunlarla beraber bunlar halkımızı böldüler, parçaladılar. Milletimize göğüslerini gererek ifade edebilecekleri hiçbir planları, projeleri, hayalleri, hedefleri olmadığı için işi yüzsüzlüğe vurdular.”

“HALA TAKİP EDİYORUZ, KOVALIYORUZ, KOVALAYACAĞIZ

Cemal Kaşıkçı cinayetinde katillerin Türkiye’yi terk ettiği saatlerde daha olayın tam olarak ne olduğunun bilinmediğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Eğer bu konunun peşini sıkı bir şekilde takip etmemiş olsaydık, cinayetin ortaya çıkması da neredeyse tamamen aydınlatılması da mümkün olmayacaktı. Ne oldu, şimdi 22 kişiyi gözaltına aldılar. Ama hala takip ediyoruz, kovalıyoruz, kovalayacağız. Dünyanın tamamının gördüğü ve takdir ettiği bir hususu, bay Kemal görmüyorsa bu da kendi meselesidir. Ülkemizi karalamaya yargı, emniyet ve istihbarat birimlerimize çamur atmaya kalkan bu zata milletimiz hak ettiği cevabı sandıkta 31 Mart’ta bir kez daha verecektir.”

CHP’nin başındaki kişinin terör örgütleriyle birlikte olduğunu ve onlara sıcak mesajlar gönderdiğini ifade eden Erdoğan, “Bütün bunlar karşısında biz, terör örgütleriyle mücadelemizi Gabar’da, Cudi’de hiç aralık vermeksizin devam ettiriyoruz ve devam ettireceğiz.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, gazetecilerin hapiste olduğuna ilişkin söylemlerini anımsatan Erdoğan, bu kişilerin adlarının gazeteci olduğunu ancak gazetecilik faaliyeti sebebiyle cezaevinde bulunmadıklarını bildirdi.

Türkiye’deki savcılık ve mahkemelerde takibi yapılan milyonlarca dosyayı mesleklerine göre ayırt etmenin akıllarına gelmediğini belirten Erdoğan, “Buna rağmen iddianın gerisindeki gerçeklere baktığımızda, mesleğini gazeteci olarak belirtenlerin bir kısmının terör örgütleriyle ilişkileri, bir kısmının da adi suçlar sebebiyle cezaevinde bulunduğunu görüyoruz. Cezaevinde olma sebepleri teker teker ortada olan bu kişileri, ‘Türkiye’de gazeteciler cezaevine atılıyor’ yalanına malzeme yapmak, ancak ülkemize ve milletimize husumet meselesi olabilir.” vurgusu yaptı.

“SEN NE YAPIYORSUN, BURASI PARİS Mİ?”

CHP’nin muhalefet tarzında, milli ve yerli olmanın yer almadığını dile getiren Erdoğan, nerede Türkiye aleyhine bir iş, özelikle bir girişim, bir saldırı, milli çıkarlara yönelik bir sabotaj ve Türkiye’yi karalamaya yönelik bir kampanya varsa CHP’nin orada olduğunu söyledi.

Erdoğan, Fransa’da sarı yeleklilerin olduğu yerde de CHP’nin bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“PKK orada. Ne diyorlar? Gezi olayları. Gezi olaylarında bay Kemal nerede? O da orada. Şimdi yine bunların hazırlığı içerisindeler. Boşuna bekliyorsunuz. Bu yollara tevessül ettiğiniz zaman bu ülkede bunun bedelini sizlere çok ağır ödetiriz. Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar. Bu ne terbiyesizliktir. Bir tanesi televizyon ekranından, kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu, fukarası bir tanesi, çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak. Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir, ben buna inanıyorum. Sen ne yapıyorsun, burası Paris mi? Gezi olaylarında zaten herkes dersini aldı ve 15 Temmuz’da herkes dersini aldı. Evelallah, bu ülkede bundan sonra bu tür olaylara girişenler, bunun bedelini ağır öderler. Biz Türkiye’yi bugünlere terör örgütlerine, CHP’ye rağmen getirdik. 2023 hedeflerimize de bunlara rağmen ulaşacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun tahrik etmeye çalıştığı bir başka kesimin de “emekliler” olduğuna dikkati çekerek, Türkiye’de emeklilere AK Parti kadar değer veren ve onların hayat seviyelerini AK Parti kadar yükselten bir başka partinin olmadığını kaydetti.

Emeklilere seslenen Erdoğan, iktidara geldiklerinde ülkede emekli maaşının 66 lira olduğunu, son düzenleme ile bin liranın altında emekli maaşı bırakmalarını anlattı.

“66 lira nire, bin lira nire” diyen Erdoğan, bu yıl başlattıkları bir uygulamayla Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere biner lira ikramiye verdiklerini de anımsattı.

Temmuz ayı itibarıyla en düşük emekli maaşının Emekli Sandığında 2 bin 300 lira, SSK’de bin 840 ila bin 880 lira arası, Bağ-Kur’da bin 400 ila bin 700 lira arası olduğunu belirten Erdoğan, “Bay Kemal, senin bu rakamlardan haberin var mı? Ama bay Kemal’in kılavuzu karga, ben ne yapayım? Üstelik bu rakamlara banka promosyonları dahil değildir. Onlar ilave edilince bu tabii daha da yükseliyor.” diye konuştu.

Emekliler dışındaki kesimlerin gelirlerinde de büyük artışlar yaptıklarını anımsatan Erdoğan, “Mesela engellilerimize ve yaşlılarımıza verilen maaş neydi biliyor musunuz biz geldiğimizde, 24 liracık.” dedi. Erdoğan, bu maaşları 20-25 kat artırdıklarını ifade etti.

İktidara geldiklerinde üniversite öğrencilerine 45 lira kredi veya burs verildiğini hatırlatan Erdoğan, yıl başı itibarıyla bunu 500 liraya yükselttiklerini, master öğrencilerine bin lira, doktora öğrencilerine bin 500 lira burs verildiğini söyledi.

“RAKAMLAR VERİYOR AMA ORANLARA HİÇ GİRMİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçeyle, borçlarla ilgili verdiği rakamların kendisinin hala 1990 Türkiyesi’nde takılıp kaldığını gösterdiğini belirterek, “Rakamlar veriyor ama oranlara hiç girmiyor. Niye? Çünkü foyası ortaya çıkacak.” dedi.

Ekonomideki gelişmelere dikkati çeken Erdoğan, hane halkı borçluluk düzeyinin milli gelire oranının diğer gelişmekte olan ülkelerde yüzde 36 iken Türkiye’de yüzde 16 olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun, borç faizleri konusunda da aynı rakam oyunlarını yaptığına işaret eden Erdoğan, “Bu zat, elmayla armudu karşılaştırarak kendince kurnazlık yapıyor. Bizim milletimiz karşısında harbi ve hasbi siyasetçi görmek istediğini bilmiyor. Hayatını yalan üzerine kuran, yalanları yüzüne vurulduğunda da pişkince hemen bir başka yalana sarılan siyasetçinin sonu işte bu zatta olduğu gibi ömür boyu aynı yerde debelenip durmaktır. Kılıçdaroğlu’nun yalanlarını deşifre etmeye şimdilik ara veriyorum. Eğer çıkıp milletimizden özür dilemezse, ki hiç zannetmiyorum, daha sonra yine bu yalanları ifşa etmeyi sürdüreceğiz. Biz kimin ne söylediğine değil kendimizin ne yaptığına bakıyoruz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde. Denizli’ye ne yaptık? Bizim için önemli olan budur.” ifadesini kullandı.

Geçen 16 yılda Denizli’ye 22,5 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını dile getiren Erdoğan, artık bu yatırımları saymaya gerek kalmadığını, vatandaşların zaten bu yatırımları bildiğini belirtti. Erdoğan, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, tüm hizmetlerin günlük hayatın her anında bizzat yaşanıp görüldüğünü söyledi.

“31 Mart 2019 günü bir kez daha hizmet siyasetiyle istismar ve yalan siyaseti arasında tercihinizi yapacaksınız. Hazır mıyız buna? Kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı olarak inşallah sandıklardan çıkacağız.” diyen Erdoğan, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yaptı.

Erdoğan, hitabını, alandakilerle “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısının sözlerini söyleyerek tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alana gelmeden önce Denizli Büyükşehir Belediyesine geçti, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sonrasında beraberindekilerle yatırım bedeli 1 milyar 349 milyon lira olan 275 kalem eserin açılış kurdelasını keserek hizmete açtı.

Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beraberinde TBMM Başkanı Yıldırım, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bulundu.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR

 • ARMDA63.25 10.00%
 • RALYH17.83 9.99%
 • PENTA301.80 9.99%
 • YEOTK61.10 9.99%
 • DOBUR290.90 9.98%

EN ÇOK KAYBEDENLER

 • BAGFS10.63 -60.66%
 • ISATR234.180.00 -10.00%
 • IDEAS33.54 -9.98%
 • SNKRN25.22 -9.93%
 • DURDO20.86 -9.93%

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

 • THYAO16.99 -9.53%
 • GARAN11.44 -2.56%
 • SASA39.42 0.72%
 • SISE11.94 0.17%
 • YKBNK3.19 -4.20%

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

DÖVİZ KURU

BIST100 1.776.41 % -2,35
DOLAR 12.3373 % 2,87
EURO 13.9807 % 3,94
BITCOIN 54.458.81 % -0,30
ÇEYREK ALTIN 1.165.84 % 3,30
GRAM ALTIN 708.85 % 2,00