Yerelin Sesi

Eğitimciler, Sağlıkçılar İçin Mutfağa Girdi

Eğitimciler, Sağlıkçılar İçin Mutfağa Girdi
17 Nisan 2020 - 8:23

Eğitimciler, Sağlıkçılar İçin Mutfağa Girdi

Coronavirüs salgını nedeniyle hükümetin aldığı tedbirler sıkı şekilde uygulanırken sağlık çalışanları da büyük özveriyle görevlerini sürdürüyor. Sağlık çalışanları için her akşam saat 21:00’de balkonlara koşarak alkışlarla teşekkür eden vatandaşların ardından eğitimciler de harekete geçti.

Konak Necatibey İlkokulu Müdürü Aslı Esra Kaplan’ın girişimiyle öğrenci velileri ve öğretmenlerin hazırladığı ikramlıklar, Okul Müdürü Aslı Kaplan tarafından Ege Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Yoğun Bakım Servisi’nde görevli sağlık çalışanlarına teslim edildi.

ÖĞRENCİLER DE MEKTUP YAZDI
Doktor ve hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanlarının evlerinden uzak olduğunu söyleyen Müdür Aslı Kaplan, “Sağlıkçılarımızın ev hasretini bir nebze de olsa giderebilmek için velilerimiz ve öğretmenlerimizin hazırladığı börek, poğaça, kurabiye, sarma gibi yiyecekleri onlara ikram etme düşüncesi oluştu. İkramlarımızı teslim ettiğimizde yüzlerindeki tebessüm, dayanışma ve birlikteliğin en güzel ifadelerinden biri olarak bizleri mutlu etti” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi