EGE ÜNİVERSİTESİN'DEN “BAŞARI VE KARİYER PLANLAMA MERKEZİ” - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 17:56

EGE ÜNİVERSİTESİN’DEN “BAŞARI VE KARİYER PLANLAMA MERKEZİ”

EGE ÜNİVERSİTESİN’DEN “BAŞARI VE KARİYER PLANLAMA MERKEZİ”
Son Güncelleme :

01 Kasım 2018 - 15:19

371 views
reklam

Ege Üniversitesi’nden “Başarı ve Kariyer Planlama Merkezi”

Prof. Dr. Budak, “Egeliler gelecek umutlarını bu merkezde arayacak”

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Mezunlar Ofisi tarafından hayata geçirilen, Başarı ve Kariyer Planlama Merkezi açıldı.  Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ndeki dersliklerin açılışına Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Canan Fisun Abay,  Prof. Dr. Mehmet Ersan, EÜ Senato Üyeleri, fakülte, yüksekokul ve enstitülerin yöneticileri, akademisyenler,bürokratlar ve öğrenciler katıldı.

Konuşmasına mezun öğrenciler ile iletişimin gerekliliğine vurgu yaparak başlayan Rektör Prof. Dr. Budak, “Mezun öğrencilerimiz ile iletişimimizin kesilmemesi için mezun kartı uygulamasını başlattık. Daha sonra öğrencilerimizin gelecek umutlarını üniversitemizin içinde araması için Başarı ve Kariyer Planlama Merkezi’ni hayata geçirdik” diye konuştu.

Başarı ve Kariyer Planlama Merkezi’nin önemine değinen Prof. Dr. Budak, “Merkezimiz, üniversiteye yeni gelen öğrencilerimizin 4 yıllık üniversite yaşamını planlamak, kampüsün tüm sosyal imkânlarını sunmak ve mezun öğrencilerimize kariyerlerine yön vermek adına hizmetler sunacak” dedi.

Merkezin öğrencilere moral ve motivasyon sağlamada da yardımcı olacağını belirten Rektör Prof. Dr. Budak, merkezde gönüllü akademik kadronun seminerler ve eğitimler vereceğini bildirdi.

Ege Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Budak, “Bu denli köklü bir üniversiteye Başarı ve Kariyer Merkezi şarttı. Merkezimiz sayesinde öğrencilerimizi gerektiği konularda yönlendirebileceğiz” ifadelerine ek olarak merkeze katkı koyan herkese teşekkür etti.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak konuşmasının ardından, Başarı ve Kariyer Merkezi’nde gönüllü eğitmenlik yapacak olan akademik personele teşekkür sertifikalarını verdi.

Sertifika töreninin ardından Başarı ve Kariyer Merkezi’nin açılış kurdelesini kesen Rektör Prof. Dr.  Budak, merkezin eğitim sınıflarını dolaşarak, öğrencilerlebirlikte ilk derse girdi.

Başarı ve Kariyer Planlama Merkezi’nin “Hayatla Dans      Etme Becerisi” konulu açılış dersini Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müjde Ker Dinçer verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.