Yerelin Sesi

Efes’e 5 Milyonluk Müjde, CHP’ye Eleştiri 

Efes’e 5 Milyonluk Müjde, CHP’ye Eleştiri 
357 views
20 Haziran 2020 - 13:39

Efes’e 5 Milyonluk Müjde, CHP’ye Eleştiri 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Selçuk Efes Antik Kenti’ni 2 bin 500 yıl sonra denizle buluşturacak olan Antik Kanal Projesi için Tarım Bakanlığı’nın 5 Milyon liralık ek ödenek sağlandığı müjdeli. CHP’li isimlerin eleştirilerini de değerlendiren Sürekli, “Görünen köy kılavuz istemez. Birbirlerini överek ancak birbirlerini avuturlar” dedi.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Şehri’nde alüvyonlarla kapanan antik limanın denizle bağlantısını kurarak bölgeyi 2 bin 500 yıl önceki durumuna getirecek olan proje tamamlandığında Antik Kent, gondollarla gezilebilecek. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de yapılan çalışmalar ve gelinen nokta hakkında bilgi almak için Selçuk’a gitti.

35 PROJEDEN BİRİ
Dev projenin sadece bölge değil ülke için büyük bir turizm atağı yaratacağını belirten Başkan Sürekli şunları söyledi: “Efes’i 2 bin 500 yıl sonra denizle buluşturacak olan bu proje, İzmir Milletvekilimiz sayın Binali Yıldırım’ın Büyükşehir adaylığındaki 35 projeden biriydi. Efes Antik Kanal Projesi’nde önemli bir aşama kaydedildi. Tarım Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli ile görüşmemizin sonucunda daha önce aktarılan aktarılan 3 milyon liraya ek olarak 5 milyon liralık bir ödenek çıktı. Böylelikle çalışmalar hız kazanmış olacak.”

“BİRBİRLERİNİ AVUTURLAR”
CHP’li isimlerin son günlerde yaptığı eleştirileri de değerlendiren İl Başkanı Sürekli, “AK Parti, tüm saldırılara ve algı operasyonlarına karşı dimdik ayakta. Görüldüğü gibi biz işimize bakıyoruz. Kimse; yürüttüğü algı operasyonuyla bizi engelleyebileceğini düşünmesin. Her açıklamalarında bize saldırıp kendilerini övüyorlar ama bu şekilde ancak yine kendilerini avutabilirler, vatandaşı değil. Görünen köy kılavuz istemez” diye konuştu.

“KENDİNİZLE YÜZLEŞİN”
AK Parti’nin 18 yıldır her şartta hizmet ve yatırım üreterek yoluna devam ettiğini vurgulayan İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP’ye yönelik olarak, “Saldırmak ve beceriksizlik arasında doğru orantı kuruyorlarsa; dönüp kendilerine bakmalılar. Hizmette göz boyama, siyasette bölücülerle yol arkadaşlığı, kullandıkları dil küfür. Naçizane tesviyem; bize yüklenmek yerine kendileriyle yüzleşmeleri ve İzmir’in acil çözüm bekleyen yerel sorunlarına zaman ayırmaları” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.