Yerelin Sesi

Efes Selçuk Belediye Meclisi İsrail’i Kınadı

Efes Selçuk Belediye Meclisi İsrail’i Kınadı
17 Mayıs 2021 - 21:16

Efes Selçuk Belediye Meclisi, Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel’in önerisiyle Siyonist İsrail Rejimi’nin Filistin’e saldırılarını oy birliğiyle kınama kararını kabul etti.

Mecliste grubu olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Meclis Üyelerinin İsrail’i kınana konuşmalarının da gerçekleştirildiği Mayıs oturumunun dilek ve temenniler kısmında söz alan meclis üyeleri İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirmiş olduğu saldırıları kınadılar.

Efes Selçuk adına kınadılar

Başkan Sengel açıklamasında, “İsrail’in Filistin’e, Filistinli çocuklara, kadınlara, sivillere, BM’nin almış olduğu kararlara ve her şeyden önce yaşam hakkına dair yapmış olduğu saldırıları Efes Selçuk Belediye Meclisi olarak kınamamız gerektiğini belirterek, konuyu oylarınıza sunuyorum. Bu partiler üstü bir durumdur. Yaşam hakkı bütün partilerin sonuna kadar savunduğu bir haktır. Filistin’de bulunan kadınları, çocukları ve sivilleri düşünürsek, onların yaşam hakkı hepimizin savunduğu esaslardan birisidir. Efes Selçuk Belediye meclisinin tüm Efes Selçuk adına bu saldırıları kınadığını belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.
Başkan Sengel’in önerisi belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi