Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Efes Antik Kenti’ne Arya’lı Çağrı

Efes Antik Kenti’ne Arya’lı Çağrı
1.329 views
26 Haziran 2020 - 9:56

Habrin videosu:

YouTube video

Efes Antik Kenti’ne Arya’lı Çağrı

 

Haber: Murat ERVİN

Türkiye’nin tanıtımı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisiolarak geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi ziyaret eden 51 büyükelçi ve 50 basınmensubunun ardından bir tanıtım atağı da rehberlerden geldi. İzmir, Muğla ve Aydın Turizm Rehberleri Odaları tarafından yaklaşık 100 rehberin katıldığı etkinlikte sanatçılar, Antikkent’in önemli noktalarında aryalar seslendirdi.

Opera sanatçıları OğuzÇimen ve Cüneyt Ünsal’ın Efes Antik Kent’te seslendirdiği  aryalara İzmir, Aydın ve Muğla Turist Rehberleri Odaları üyeleri de eşlik etti. Efes’in farklı noktalarında seslendirilen verehberlerin de rol aldığı video klip başta sosyal medya olmak üzere deyurtdışındaki medya kuruluşlarında da yayınlanacak.

SANATÇILARA REHBERLER EŞLİK ETTİ
Tarihi Efes Antik Kenti’nde yapılan çalışmanın yurtdışında oldukça ses getireceklerine inandıklarını söyleyen İzmir Rehberler Odası Başkanı Macit Şaşzade, Efes’e Holgeldiniz sloganıyla tüm dünyayı İzmir’e davet edeceklerinibelirtti. Şaşzade, “Odaımızın 1100 üyesi korona sürecinde turistlerin ülkemize gelememesi nedeniyle çok sıkıntılı bir süreçten geçti. Biz de hem üyelerimizle bir moral buluşması olması, hem de Efes Antik Kenti’ni tüm dünyaya aryalarla tanıtmak için klip çekimi yapmaya karar verdik” dedi.

DEVLET SANATÇILARI GÖNÜLLÜ OLDU
Dünya genelindeki medya organları ile sosyal medyadan klipte çağrıyı yayınlayacaklarını aktaran Başkan Şaşzade, “Aydın ve Muğla odası ile turizmi canlandırmak için harekete geçtik. Gönüllü olan Devlet Sanatçılarımız Oğuz Çimen ve Cüneyt Ünsal’ın performanslarıyla Efes’in turisklerini beklediğini tüm dünyaya duyurmak” diye konuştu.

Röportajın videosu:

YouTube video

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.