DURDURULAMIYOR UMUT EDİLİYOR! - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 06:01

DURDURULAMIYOR UMUT EDİLİYOR!

DURDURULAMIYOR UMUT EDİLİYOR!
Son Güncelleme :

18 Kasım 2021 - 19:03

71 views
reklam

DURDURULAMIYOR UMUT EDİLİYOR!

Güç Birliği Partisi İstanbul İl Başkanı Musa ŞABAHAT son günlerde dövizin artışı ile ilgili açıklamada bulundu..

Son günlerde döviz ve petroldaki yükseliş resmen hipodrom yarışlarına döndü.Milletin gözü eskiden yastık altında iken son zamanlarda ekonomik yönden geçinmenin nasıl yapılacağına dikildi.Üretim olmayan,üreticiye destek verilmeyen ülkede ekonominin düzeltileceği yöndeki söylemlere inanmamız nasıl beklenir.Peki nereye gidiyor bunlar?Kimin parmağı var?Genel olarak ödemeler dengesi hesaplarına baktığımızda ihracatta artış, ithalatta gerileme ve dolayısıyla cari açıkta bir düşüş olduğunu görebiliyoruz. Ne var ki bu gerileme ihracatta daha fazla malı daha ucuza satarak ve ithalatta da daha az malı daha pahalıya almak gibi bir sonucu da beraberinde getirerek dış ticaret yapımızda önemli ölçüde yıpranma sağlıyor.

Yaşanan bu gelişmelere öteden beri yaşadığımız sosyal, siyasal ve ekonomik riskleri de eklersek karşımıza TL’nin değer kaybını apaçık ortaya koyuyor. İyi para kötü parayı piyasadan kovar.Alın teri ve emekle yasal olarak korunan paramız ağır imtiyaz sahibi olanlarla kötü kazançla elde edilen parayı elbet kovacaktır diyerek içimizdeki umudu kaybetmemek istiyoruz.Faiz,döviz sarmalının içinde olan sistem meselesi halkı döviz büroları önlerine koymuyor artık.

Dövizin yükselmesi için, iç güçler olarak ülkeyi yöneten kadrolar, ellerinden ne geliyorsa yapıyor.Siyasî müdahale geliyor, döviz yükseltiliyor. Bilinçli ve kasıtlı bir şekilde dövizin yükseltildiğini görüyoruz. Döviz kurunda yaşanan hızlı artışa ilişkin meselelere de değinen Şabahat; Dış güçlerin yapabileceği bir şey yok. Dövizin yükselmesi için, iç güçler olarak ülkeyi yöneten kadrolar, ellerinden ne geliyorsa yapıyor.Halk sorunca maalesef dış güçler deniliyor.Üzerimize gelen bu finansal tusunami dalgası ile baş etmemiz isteniyor. Yatırımcıya, çiftçiye hiçbir destek yokken, müteahhitlere yandaşlara üç,beş maaş fazla aktarılarak resmen yağmalanan ülke haline geldik.Hazine ve Merkez bankası arasında uyum yok.Ekonomik bir politika uygulanıyor.İleriki zamanlarda ekonominin dibe vuruşunu şimdiden izleyebiliriz.”Milletimizi faize ezdirmeyiz diyenler ekonomi ile ilgili karşıt görüşlü olanların yanında barınamayacaklarını savunuyor.Faiz, enflasyonun nedeni değil sonucudur. Enflasyonun nedeni ekonomideki risk artışlarıdır.Türkiye, son yıllarda yapılması gereken ekonomik hamlelerin tam tersini yaparak ekonominin daha da bozulmasını sağlamıştır.Halkın üzerindeki bu faiz zulmüne son verilmesi gerekmektedir”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.