Yerelin Sesi

Dünya Sağlık Örgütü Gençleri Uyardı: “Yenilmez Değilsiniz Ölebilirsiniz!”

Dünya Sağlık Örgütü Gençleri Uyardı: “Yenilmez Değilsiniz Ölebilirsiniz!”
21 Mart 2020 - 14:57

Dünya Sağlık Örgütü Gençleri Uyardı:  Yenilmez Değilsiniz Ölebilirsiniz!

 

Haberekranda internet sitesinin haberine göre, Dünya’yı kasıp kavuran Korona virüsüyle ilgili ajanslara düşen ‘son dakika’ gelişmeleri gençlerin de tehlikeyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

Uyaran açıklama, Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, tarafından yapıldı. Virüsten yaşlıların daha çok etkilediği sanılırken, gençlere yönelik, “Yenilmez değilsiniz, haftalarca hastanede yatabilir ve hatta ölebilirsiniz!” uyarıda bulunuldu.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, Koronavirüse yönelik farklı ülkelerden gelen verilerin, hastaneye kaldırılanların ciddi bir bölümünün 50 yaşın altındaki kişilerden oluşturduğunu ortaya koyduğuna dikkat çeken DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus,  “Genç insanlar için bir mesajım var; sizler yenilmez değilsiniz. Bu koronavirüs sizi de haftalarca hastanelik edebilir, hatta öldürebilir” diye konuştu.

Virüsün yayılma hızının endişe verici olduğunu ifade eden Ghebreyesus, “Covid-19, her gün yeni ve trajik bir dönüm noktasına ulaşıyor gibi görünüyor. Farklı ülkelerden gelen veriler net olarak virüs nedeniyle hastaneye kaldırılanların ciddi bir bölümünü 50 yaş altındaki kişilerden oluşturduğunu ortaya koyuyor. Bugün, genç insanlar için bir mesajım var; sizler yenilmez değilsiniz. Bu koronavirüs sizi de haftalarca hastanelik edebilir, hatta öldürebilir. Hastalanmasanız bile, nereye gittiğinizle ilgili yaptığınız seçimler, başka biri için ölüm ile yaşam arasındaki fark olabilir.” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi