Yerelin Sesi

‘Dünya Saati’ 20:30’da Başlayacak

‘Dünya Saati’ 20:30’da Başlayacak
28 Mart 2020 - 12:46

‘Dünya saati’ 20:30’da başlayacak

 

‘Dünya Saati’ kapsamında bu akşam 20:30 – 21:30 arasında ışıklar söndürülüp iklim değişikliği ve nesli tükenmekte olan canlılara dikkat çekilecek.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) öncülüğünde, Türkiye saatiyle 20:30 – 21:30 arasında evlerde gerekli olmayan ışıklar söndürülerek tasarruf yapılacak. Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl sadece evlerde yapılacak ve dijital mecralardan paylaşılacak olan etkinliğin bu yılki teması “doğa ve insan için dayanışma” olacak.

ÇÖZÜM, DAYANIŞMA RUHUNDA
WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, tüm bireyleri doğa ve insan için dayanışmaya davet ederek, “İçinde bulunduğumuz hassas dönemde, tek bir konuya odaklanmış durumdayız. Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın katılımıyla düzenlediğimiz Dünya Saati’nde, ortak bir amaç etrafında bir araya gelebileceğimizi gösterebiliriz. İçinden geçtiğimiz zorlu süreçten ancak böyle bir dayanışma ruhu ile çıkabilir, iklim krizi gibi küresel sorunlarla baş edebiliriz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi