DR. UFUK SESLİ BAYINDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYLIK İÇİN DOSYASINI TESLİM ETTİ - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 17:00

DR. UFUK SESLİ BAYINDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYLIK İÇİN DOSYASINI TESLİM ETTİ

DR. UFUK SESLİ BAYINDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYLIK İÇİN DOSYASINI TESLİM ETTİ
Son Güncelleme :

27 Ekim 2018 - 10:30

374 views
reklam

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli Adaylık İçin Dosyasını Teslim Etti

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli yaklaşan 2019 yerel seçimlerinde  belediye başkanlığı aday adaylığı için dosyasını CHP Bayındır İlçe Başkanlığı’na teslim etti. Sesli’yi başta ailesi, Bayındırlılar, çalışma arkadaşları, meclis üyeleri ve partililer yalnız bırakmadı. Kalabalık bir grup ile İlçe başkanlığı önüne gelen Sesli, davul zurna ve sloganlar eşliğinde binaya girerek dosyasını İlçe Başkanı Hasan Dülger’e teslim etti. Sesli, daha sonra dışarı çıkarak ilçe başkanlığı önünde bekleyen kalabalığa bir konuşma yaptı. Sesli konuşmasında şunları söyledi: “Sevgili dostlar, sevgili Bayındırlılar, sevgili yol arkadaşlarım, sevgili partililerim, yoldaşlarım hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

1988 yılında Bayındır’a geldim, Bayındır’ın doktoru oldum. Karadenizliye sormuşlar “nerelisin diye, daha evlenmedim” demiş. Ben, eşimle evlenince tam bir Bayındırlı oldum, Bayındır’ın eniştesi oldum.  Seneler geçti, yıl 2014 oldu, Bayındır’ın Belediye Başkanı oldum. Bunu hemşehrilerim, örgütüm ve sizler sayesinde elde ettim; sağ olun var olun.

Uzun gözüken ama çok çabuk geçen bu beş sene boyunca birçok şeyler yaptık. Üstümüze düşen görevleri layığı ile yerine getirmeye çalıştık. Okullarımızın onarımı ile uğraştık, çünkü eğitim çok önemliydi ve gençlerimizin geleceği olan eğitime önem vermek zorundaydık. Okulların çatıları olsun, boyaları olsun eksik gördüğümüz her alanda destek verdik. Camilerimize de destek olduk; onarılacak, düzeltilecek yerleri ekiplerimizle elden geçirdik. Mesala, AlanköyMahallemiz’deki caminin zemini kayıyordu, yıkılacaktı, köylümüzün, belediyemizin ve dışarıdan gelen destekleri ile beş ay içinde çok güzel yeni bir cami yaptık. Şimdi o camimiz ibadete açıldı.

Eskiden traktörle bile gitmekte zorlanılan üretim yollarını İzmir Büyükşehir Belediyemizin desteği ile şimdi bisikletle bile gidilebilir hale getirdik. Yaklaşık 200 km‘lik asfalt yol yapıldı. Ama bitti mi, hayır. Çünkü bitirmemiz gerek daha çok işler var. Birlik, beraberlik olduğu müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Ben bunun bilincindeyim, bunun güvencesindeyim.

Değişik sosyal projelere imza attık. Evde Bakım Hizmetlerini başlattık. Bunlar Bayındır’da şimdiye kadar yapılmayan çalışmalardı. Yaşlılarımızın, evden çıkamayacak durumda olanların bakımları için destek vermeye başladık. Yaklaşık 10 bin kişiye 300 bin liraya yakın bir tutarda gıda yardımında bulunduk.  Bunu yaparken şatafatla yapmadık. Tek tek tüm adreslere gittik ve yardımlarımızı ulaştırdık.

Camilerimizin temizliğinde de destek olduk. Periyodik olarak camilerimizi komple temizledik, eskiyen halılarını değiştirdik. Gerekli boya badana işlerini yaptık. Halkımızın ibadetini rahatlıkla yapması için destek verdik.

Biliyorsunuz 1997 yılından beri kutlanan çiçek festivalimiz var. Festivalimizi gittikçe büyüttük, daha geniş bir alanda gerçekleştirmeye başladık. Başladığı dönemde 25-26 üreticiyle var olan festivalimiz bizim zamanımızda 430’dan fazla çiçekçinin katıldığı bir etkinlik halini aldı. Halkımız bundan çok güzel bir şekilde faydalandı.

Geleceğimiz olan gençlerimize destek olmak için her zaman spora önem verdik.  Şehir Stadımızı neredeyse baştan yarattık ve çevrede benzeri olmayan bir duruma getirdik. Şehir Stadımız kapalı spor salonu ile birlikte ilçemize yakışır bir spor kompleksi haline geldi. Bir çekim merkezi oldu. Yaklaşık 2 hafta önce kapalı spor salonumuzda bir de fitness salonu açtık.

Bunlar Bayındır’da yapılan ilklerin, sosyal belediyeciliğin örnekleridir. Bunlar halkını seven bir ekibin çalışmalarının örneğidir. O yüzden Belediye çalışanlarıma, meclis üyelerime çok çok teşekkür ediyorum.

Daha önceki yıllarda maaşlarını düzgün alamayan çalışanlarımız, işçilerimiz -kendileri de buradalar, onlara da soruyorum- belediye başkanı olduğum günden beri maaşlarını düzenli olarak aldılar. Eksikleri kalmadı. Daha önceki yıllardan kalan borçlarımızı yavaş yavaş kapatmaktayız. Kısacası elimizden gelen her şeyi yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz.

Ben şunu söylemek istiyorum; dostluğumuz, kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz olduğu müddetçe yıkamayacağımız bir şey yoktur.  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden, devrimleri yolundan gittiğimiz müddetçe başımız hiçbir zaman öne eğilmeyecek her zaman ileriye, her zaman ileriye gidilecektir.

Bu konularda Belediye Başkanı olduğum günden beri bizden desteğini eksik etmeyen değerli büyüğümüz, değerli başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’na şahsınız huzurunda ve ekibine yine şahsınız huzurunda teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Kendisine sonsuz saygılarımı sunarım, bir büyüğümüz bir abimiz olarak her zaman önderimizdir.

Hep birlikte daha nice güzel günler görmek üzere,  daha nice seneleri beraber geçirmek üzere hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sağolun varolun.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.