Yerelin Sesi

“Dosya, FETÖ Borsası Davasıyla Birleşti”

“Dosya, FETÖ Borsası Davasıyla Birleşti”
1.036 views
18 Mayıs 2020 - 11:36

“Dosya, FETÖ Borsası Davasıyla Birleşti”

 

İzmir’in Buca ilçesinde geçen Aralık ayında, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan ve hastane de uzun süre tedavi gören MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku, kendisine destek olanlara teşekkür etti.

Evinin önünde 23 Aralık 2019 tarihinde suikast girişimine uğradığını söyleyen Taşoku, “Biri çeneme diğeri ise göğsüme iki adet mermi isabet etmişti. Ardından bir müddet yoğun bakımda kalmış, Cenab-ı Allah’ın takdiri ile yaşama yeniden döndüm” dedi.

Medyada konunun farklı gösterilmeye çalışıldığını vurgulayan Başkan Taşoku, “Canıma kast eden bu hain saldırının medyada “alacak verecek” meselesi olarak yer aldığını hüzünle öğrendim. Şunun bilinmesini isterim ki; ne ticari hayatımda ne sosyal yaşantımda kesinlikle böyle bir girişime sebep olacak haksızlık ve hukuksuzluk olmamıştır, olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

“FETÖ BORSASI İLE BİRLEŞTİRİLMİŞ”
Yaşanan süreçle ilgili de bilgi veren Taşoku, “Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından 36 İlde düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda 199 kişi gözaltına alındı. Bana karşı girişilen saldırı olayı da “FETÖ BORSASI” dosyası ile birleştirilmiş. Dileğim şudur, uğradığım bu haince saldırının müsebbiplerinin, perde arkasında organize edenlerin en kısa sürede ortaya çıkarak cezalandırılmasıdır. Bu konuda Devletimize olan güvenin tamdır” dedi.

CUMHURBAŞKANINDAN, URLALI’LARA
Sağlık durumum gayet iyi olduğunu ve Urlalılarla tekrar birarada bulunacak olmanın heyecanını yaşadığını aktaran Taşoku, yaşanan süreçte kendisine destek olanlara da teşekkür etti. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerini sunun Taşoku açıklamasını şöyle tamamladı: “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, MHP İzmir Milletvekillerimiz Hasan Kalyoncu ve Taner Osmanağaoğlu’na, İzmir Valimiz Erol Ayyıldız’a, MHP İzmir İl Başkanımız Veysel Şahin’e, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’a ve emniyet personelimize, kıymetli savcılarımıza, Urla’mızın kıymetli insanlarına ve sevenlerime teşekkürlerimi sunuyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.