Yerelin Sesi

Dolandırıcıların Hedefi ‘Askıda Fatura’ Oldu

Dolandırıcıların Hedefi ‘Askıda Fatura’ Oldu
18 Mayıs 2020 - 16:03

Dolandırıcıların Hedefi ‘Askıda Fatura’ Oldu

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde oluşan toplumsal hassasiyeti suiistimal ederek, bu durumdan çıkar sağlamaya çalışanlara karşı tüm vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, son günlerde bazı vatandaşların kendini yetkili olarak tanıtarak arandığı belirtilerek, “Aradığı hemşerilerimizi askıda fatura uygulaması kapsamında ödeme yapmaya teşvik eder gibi görünerek dolandırıcılık girişiminde bulunduğu öğrenilmiştir. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının hizmet ve uygulamaları doğrudan ve şeffaflık içerisinde kamuoyuyla paylaşılmakta, bu tür hizmetler için kesinlikle aracı kullanılmamaktadır” denildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kurumlarının isim ve faaliyetlerini kişisel çıkarları için kullanarak halkı aldatma girişiminde bulunanlara yönelik yasal takip başlatılacağı belirtilen açıklamada, yardımseverlik duygularını suistimal etmeye çalışan bu kişilere karşı dikkatli olunması istendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi