Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Doktora Taciz Cezası

Doktora Taciz Cezası
638 views
19 Temmuz 2020 - 16:30

Doktora Taciz Cezası

Haber: Bahri Karataş

İzmir’ in Karşıyaka ilçesinde, Aile Sağlık Merkezinde aile hekimi olarak görev yapan Dr. A. E, bayan hastası G.O.’yi taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Doktorun daha önce de, 9 yıl hapis cezası aldığı ve dosyasının Yargıtay’da olduğu belirtildi.

Davaya konu olay 2 yıl önce meydana geldi. İddiaya göre, sivilcelerinden rahatsız olan genç kız G.O., sağlık ocağına gitti. Dr. A. E, hastası G.O.’yı muayene edip kan tahlili yaptırmasını söyledi. G.O., bir kaç gün sonra çıkan kan tahlili sonuçlarını göstermek için tekrar doktora gitti. Karaciğerinde iltihaplanma olabileceğini söyleyen evli ve 2 çocuk babası Doktor A.E, hastasını önce sandalyede kontrol etti, ardından sedyeye uzanıp burada da kontrol edeceğini söyledi.

G.O.’nın karnını kontrol etmek için tişörtünü yukarı kaldırdı; ardından da şortunun düğmelerini açıp elleriyle cinsel tacizde bulundu. Bu durumdan rahatsız olan hasta G. O., sedyeden irkilip kalktı. Doktor A.E., ise bir şey olmamış gibi normal muayene eder gibi tacizine devam etti.

Olayın ardından G.O, savcılığa gidip şikayetçi oldu. Dr. A.E, hakkında “Cinsel taciz” iddiasıyla Karşıyaka Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Geçtiğimiz gün görülen davada karar çıktı. Duruşmaya taraftarların avukatları katıldı. Dr. A. E, daha önceki celselerde verdiği ifadesinde üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini, iftira atıldığını belirtti. Mağdurun avukatı sanığın cezalandırılmasını talep etti. A.E,’nin avukatı da beraat talep etti.

Davaya bakan mahkemenin hakimi, sanık doktor A.E,’yi önce 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ardından, sanığın cinsel saldırı suçunun uzun süreli yapmasından dolayı, sarkıntı düzeyini aştığını, olayda nüfusunu kötüye kullandığından 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sanığın avukatı kararı temyiz edeceklerini belirtti. Sanık doktorun daha önce de Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada 9 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ve dosyanın Yargıtay’da olduğu öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.