Yerelin Sesi

Dikili, Yaza Hazır

Dikili, Yaza Hazır
25 Mayıs 2020 - 14:58

Dikili, Yaza Hazır

 

Haber : Mehmet GÜLÜMSER

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, ilçenin tüm hızıyla yaza hazırlandığını söyleyerek, “Çalışmalar kapsamında 6 kilometrelik bisiklet yolundan, plaj ve Çandarlı Kalesi’nin düzenlenmesine kadar her noktada hazırlıklarımızı tamamlıyoruz” dedi.

Koronavirüs salgınına karşı önlemler devam ederken kent hizmetlerini de yerine getirmeye devam eden Dikili Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile çalışmalara hız verdi. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Atatürk Caddesi yol ve kaldırım çalışmaları yanı sıra ilçeye 6 kilometrelik bisiklet yolu kazandırdıklarını açıklayan Belediye Başkanı Adil Kırgöz, asfaltlama faaliyetlerini ise devam ettiğini vurguladı. Başkan Kırgöz, “Toplam 3 bin 300 metrelik Uğur Mumcu Caddesi başta olmak üzere Hasan Tahsin caddesi ve 390 sokaktaki asfaltlama çalışmalarımız ise devam ediyor. Kabakum üretim yolu, Bademli yol yapım çalışması, Nazım Hikmet Parkı ve Çandarlı Özge Can Aslan Gençlik Parkı yeşillendirme ve düzenleme çalışmalarımızda sürüyor” diye konuştu.

PLAJLAR DA HAZIRLANDI
Vatandaşların daha konforlu bir yaşam sürmeleri için 75. Yıl Parkı içindeki Palmiye Büfe’nin de tatilciler ve bölge halkının hizmetine sunulduğunu kaydeden Başkan Kırgöz, “Çandarlı Kalesi çevre düzenlemesi ve plajlarımızın da temizlik çalışmaları yapılıyor. Kentimizin değeri Atatürk Anıtlarımızın bakım ve onarım çalışmaları da gerçekleştirildi. Güzel ilçemize hak ettiği çalışmaları aksatmadan sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.