Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Depremzedelerin eşyası emin ellerde

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREMDE EVLERİ YIKILAN YA DA HASAR GÖREN VATANDAŞLARIN, EŞYALARINI DEPOLAYABİLMELERİ İÇİN ESHOT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN BORNOVA IŞIKKENT 7086 SOKAK’TAKİ KAPALI GARAJINI TAHSİS ETTİ.

Depremzedelerin eşyası emin ellerde
37 views
09 Kasım 2020 - 16:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, depremde evi yıkılan ya da hasar gören vatandaşların, kurtarabildikleri eşyaları emanet edebilmesi için Bornova Işıkkent’teki deposunu açtı. İlk üç günde 55 depremzedenin getirdiği eşyalar teslim alındı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremde evleri yıkılan ya da hasar gören vatandaşların, eşyalarını depolayabilmeleri için ESHOT Genel Müdürlüğünün Bornova Işıkkent 7086 Sokak’taki kapalı garajını tahsis etti. Depremzedelerin arayabilmesi ve bilgi alabilmesi için iki telefon hattı da açıldı. Hizmetin başlatıldığı 6 Kasım Cuma gününden itibaren, hafta sonu da dahil olmak üzere 400 kişi arama yaparken, ilk üç günde 55 vatandaşın eşyaları tutanak karşılığında emanete alındı.

ESHOT Genel Müdürlüğünün açtığı (0232) 293 5701 ve 293 5702 numaralı hatları arayan depremzedeler, başvuru bilgileri alındıktan sonra Bornova Işıkkent’te bulunan ‘eski Tansaş depoları’ olarak bilinen alana yönlendiriliyor. Her gün saat 21.00’e kadar tutanak imzalatılarak teslim alınan eşyalar, bir yıl boyunca ücretsiz depolanacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.