Yerelin Sesi

Deprem Gemisi Çanakkale’de

Deprem Gemisi Çanakkale’de
3.332 views
16 Nisan 2020 - 21:50

Deprem Gemisi Çanakkale’de

 

Amerikan Deniz Kuvvetleri ait olan ve sismik çalışmaların yapıldığı HAARP gemisi Çanakkale’ye demirledi. İklimleri kontrol ettiği ve yapay depremler yaratabildiği belirtilen geminin Çanakkale’ye demirlemesini Milli Yüzücü Alper Sunuçoğlu protesto edecek. Sunuçoğlu, “Vatandaşlarımız deprem, salgın, sel gibi olaylara karşı tedbirli olsun” dedi.

Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı’nın kısaltılmaşı olan HAARP, Amerikan donanmasına ait bir gemi üzerinden tüm dünyada çeşitli araştırmalar yapıyor. HAARP silahı blinçli olarak deprem, tsunami, aşırı sıcaklar tektonik silahlı saldırı olarak nitelendiriliyor. Depremin silah olarak kullanılması fikri bazı ülkelerce kabul edilmese de bu teori hala tartışılıyor. Gölcük’te yaşanan 1999 depreminin arkasında da yine HAARP proesinin olduğu iddia edilmekte.

“VATANDAŞLARIMIZ TEDBİRLİ OLSUN”
HAARP gemisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Yüzücü Alper Sunaçoğlu, ”Geçtiğimiz gün İstanbul ve çevresinde meydana gelen deprem sadece bir denemedir. Yayılan frekanslar ile virüsün yayılımı da kontrol edilebileceği bilinmektedir. Ege ve Marmara’daki vatandaşlarımızın deprem, salgın, sel ve gece derinden ve sanki yerin altından gelen bir uğultu sesine ve yine gökyüzünde oluşabilecek tuhaf görüntülere karşı dikkatli olmasını tedbirli olup korkuya kapılmamaları gerektiğini belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

BİR GECE ANSIZIN PLATFORMA ÇIKACAK
HAARP Gemisi faaliyetlerini protesto etmek üzere 21 Nisan 2020 gününden itibaren bir gece ansızın Ege Denizi’nde platformun olduğu bölgeye yüzerek, platforma çıktıktan sonra tüm dünya milletlerinin ortak tepki oluşturmasına farkındalık eylemi yapma kararı almış bulunduğunu belirten Sunuçoğlu, ”Artık savaşlar Tank top tüfekle olmuyor. Bu platform ülkemiz için de bölge ülkeleri ve komşu ülkeler için de çok ciddi tehlike arz etmektedir. Eylemimiz başlangıç yeri bizde saklıdır. Eyleme ait görüntü video ve fotoğraflar canlı yayın ortamında sosyal medya hesaplarımız üzerinden sizlere iletilecektir” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.