Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Define avcıları suç aletleriyle birlikte yakalandı

DENİZLİ’DE TARİHİ ESER, SİGARA VE ÇEŞİTLİ EŞYA KAÇAKÇILARINA YÖNELİK 5 AYRI OPERASYON DÜZENLENDİ. OPERASYON KAPSAMINDA ONLARCA KAÇAK ÜRÜNÜN YANI SIRA TARİHİ ESER ARAMADA KULLANILAN ÇEŞİTLİ ARAÇ VE GEREÇLER ELE GEÇİRİLDİ. ŞÜPHELİLERİN ÜZERİNDEN ÇIKAN ALTIN VE GÜMÜŞ ARAMA SİSTEMİNE İLİŞKİN 32 SAYFALIK KULLANIM KILAVUZU İSE HAYRETE DÜŞÜRDÜ.

Define avcıları suç aletleriyle birlikte yakalandı
40 views
01 Şubat 2021 - 17:03

Denizli’de tarihi eser, sigara ve çeşitli eşya kaçakçılarına yönelik 5 ayrı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında onlarca kaçak ürünün yanı sıra tarihi eser aramada kullanılan çeşitli araç ve gereçler ele geçirildi. Şüphelilerin üzerinden çıkan altın ve gümüş arama sistemine ilişkin 32 sayfalık kullanım kılavuzu ise hayrete düşürdü.

Denizli İl emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri kent genelinde 5 ayrı operasyon düzenledi. Define arama yöntemleri ile değerli tarihi eserleri bularak satmayı hedefleyen şahısları tespit eden Kom ekipleri şüphelileri bir süre takibe aldı. Ayrıca kent genelinde yine tütün ile çeşitli eşya kaçakçılığı yapan şüphelilerde bir süreliğine fiziki ve teknik takibe alındı. Kom ekipleri tarafından düzenlenen 5 ayrı operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı. Düzenlenen operasyon kapsamında 8 adet cep telefonu, 3 adet sikke, kazılarda kullanılan 2 adet karot makinesi, 6 adet burgu, 6 adet metal boru, altın ve gümüş arama sistemi ile ilgili 32 sayfadan oluşan kullanım kılavuzu, 6 adet metal çubuk, 10 adet TAPDK bandrolü ve 47 paket sigara sarma kağıdı ele geçirildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.