Yerelin Sesi

DAHA YEŞİL BİR ALİAĞA İÇİN BEZ ÇANTA KULLANIN 

DAHA YEŞİL BİR ALİAĞA İÇİN BEZ ÇANTA KULLANIN 
05 Şubat 2019 - 7:12

DAHA YEŞİL BİR ALİAĞA İÇİN BEZ ÇANTA KULLANIN 

BEZ ÇANTALARI HİLAL MASA’DAN ÜCRETSİZ EDİNİN

Daha yeşil ve daha temiz bir Aliağa için çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi, dünyanın ekolojik dengesinde çok büyük tahrifatlara yol açan plastik poşet kullanımını sıfıra indirmek için “Aliağa’mı Seviyorum” projesini hayata geçirdi.

Yeşil odaklı projeleri ve çevreye duyarlı yaklaşımı ile vatandaşların takdirini toplayan Aliağa Belediyesi, “Aliağa’mı Seviyorum” projesi kapsamında yüzde yüz pamuktan üretilmiş doğa dostu binlerce adet bez çantayı vatandaşlarına ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.

Vatandaşların alışverişlerinde uzun süre kullanılabileceği bez çantaların ilk dağıtımı Aliağa kapalı pazar yerinde yapıldı. Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan dağıtıma Aliağalılar yoğun ilgi gösterdi. İlk dağıtımda vatandaşlara 7 bin adet bez çanta dağıtıldı.

DAĞITIM DEVAM EDECEK

Bez çanta dağıtımını memnuniyetle karşılayan vatandaşlar çantaları hemen kullanmaya başladı.25 bin adet dağıtılması planlanan çevre dostu bez çantaların geri kalan kısmı Yeni Şakran, Helvacı, Yeni Mahalle’de kurulan pazarlarda ve kentin farkı noktalarında bulunan alışveriş marketleri önlerinde dağıtılacak.

BEZ ÇANTANIZI HİLAL MASA’DAN İSTEMEYİ UNUTMAYIN

Vatandaşlar ayrıca çevre dostu bez çantalara Aliağa Belediyesi Merkez Hizmet Binası giriş katında hizmet veren Hilal Masa’dan, Yeni Şakran, Helvacı ve Yeni Mahalle hizmet birimlerinden de ücretsiz olarak sahip olabilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi