Yerelin Sesi

D.E.Ü. İŞLETME FAKÜLTESİ DUYARLILIĞIYLA ÖRNEK OLUYOR.

D.E.Ü. İŞLETME FAKÜLTESİ DUYARLILIĞIYLA ÖRNEK OLUYOR.
02 Kasım 2018 - 7:09

İşletme Fakültesi 4 yılda 5219 fidana can verdi…

2014 yılından bu yana Ege Orman Vakfı işbirliği ile ağaçlandırma faaliyetlerinde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi, yeni korusunu Bergama-Kınık-Cumalı Köyü ağaçlandırma sahasında oluşturdu.

2018 yılında bağışlanan 1150 fidanla;  650 fidanlık 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi 2018 Korusu ve 500 fidanlık Muharrem Özdemir Koruları oluşturuldu. Korularını ziyaret eden Fakülte öğretim üyeleri ve öğrencileri ağaçlandırma alanında çapa yaptı.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Bergama-Kınık- Cumalı Köyü ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, ” D.E.Ü. İşletme Fakültesi ile işbirliğimiz 4 yıldır devam ediyor. Bu süreçte toplam  5219 fidana hayat verdiniz. Katkılarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

9 Eylül İşletme Fakültesi’ nden Profesör Doktor Canan Madran: “4 senedir Ege Orman Vakfı ile sistematik bir şekilde protokoller yaparak bu noktaya geldik. Siz öğrencilerimizin sayesinde bu kadar ilerledik. Çeşme, Torbalı, Urla, Tire her yerde sizin iziniz var. Fidan dikerek karbon salımımızı azaltmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize de bu bilinci aşılıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, günün anısına plaket takdim etti. Ardından öğrenciler fidan dikti ve alanda çapa yaptı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi