Yerelin Sesi

Cunda’ya, Mavi Bayrağa Aday Yeni Plaj

Cunda’ya, Mavi Bayrağa Aday Yeni Plaj
16 Temmuz 2020 - 10:45

Cunda’ya, Mavi Bayrağa Aday Yeni Plaj

Geçtiğimiz günlerde alt yapısı tamamlanan ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilen Cunda Adası’nda arka denizde hizmete açılan mavi bayrak almaya aday yeni plaj daha ilk günden vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Ayvalık turizmde Türkiye’nin markası ve bu nedenle çok büyük bir çekim alanı yaratıyor. Biz de plajlarımızla bu potansiyeli eniyi şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz” dedi

Meclis üyeleri ve vatandaşların katılımıyla plajın açılışını yapan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Cunda Arka Deniz Plajının, doğal güzelliği, kumu ve yeşil çevresi ile mavi bayrak almaya aday plajlar arasında yer aldığını belirtti. Başkan Ergin, Türk turizminin gözbebeği konumundaki Ayvalık’ta vatandaşların yararlanabilmesi için, yeni plajlar ve işletmeler açarak vatandaşların tatil bütçesine önemli katkılar koymaya devam edeceklerini söyledi.

“TÜRKİYE’NİN MARKASI AYVALIK”

Ayvalık’ın turizmde Türkiye’nin markası olduğunu hatırlatan Başkan Ergin, “Bu nedenle çok büyük bir çekim alanı yaratıyor. Doğal güzellikleri, tabiat parkı, birbirinden güzel koyları, kumu, denizi ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi. Her yıl artan turizm potansiyeline biz de belediye olarak yeni plajlar, yeni işletmeler açarak destek olmaya, katkı koymaya devam ediyoruz” dedi.

TESİS SAYISI 16 OLDU

Öte yandan Ayvalık Belediyesi amfitiyatro’nun da bulunduğu Büyük Park’ta İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından işletilecek olan, gün boyu kahvaltı servisinin de bulunduğu kafeteryanın açılışı da gerçekleştirildi. Böylece Ayvalık Belediyesi tarafından işletilen, otopark, plaj, restoran ve kafeteryaların sayısı on altıya yükseldi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi