Yerelin Sesi

Corona, “Hibiskus” Satışlarını Patlattı

Corona, “Hibiskus” Satışlarını Patlattı
496 views
11 Mart 2020 - 17:44

Corona, “Hibiskus” satışlarını patlattı

 

Haber: Murat ERVİN

Yaklaşık 100 gün önce Çin’de çıkan ardından tüm dünyaya yayılan Corona Virüsü’nün Türkiye’de de görülmesi üzerine vatandaşlar büyük panik yaşadı. Kolonya ve makarna gibi tüketim malzemelerinin yanı sıra C vitamini açısından da zengin olan Hibiskus bitkisinin de satışları katlandı. Bölge esnafı 1 haftada sattıkları Hibiskus bitkisini 1 günde satar hale geldiklerini vurguladı.

Özellikle Konak – Kemeraltı bölgesindeki aktarlarda Hibiskus bitkisi yok satarken esnaf da satışlardan son derece mutlu. Önceki haftalarda yaklaşık 3 kilo Hibiskus satarken, Corona Virüsü’nün Türkiye’de çıkmasıyla biranda satışların patladığını söyleyen bölge esnafı, “Çıkan haberlerin ardından 1 haftada sattığımız ürünü 1 günde satar hale geldik” dedi.

BAKTERİLERİN DÜŞMANI
Hibiskus bitkisinin C vitamini açısından son derece zengin olduğunu belirten esnaf, “Koyu kırmızı rengiyle nar çiçeği olarak da anılan hibiskus çayı, tadından dolayı ekşi çay olarak da bilinir. Zengin C vitamini içeriğinin yanı sıra anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri de soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıklardan korunmanıza yardımcı olur. Ayrıca ateşin neden olduğu rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanılmakta” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.