Yerelin Sesi

ÇİĞLİ’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ ; UTKU GÜMRÜKÇÜ

ÇİĞLİ’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ ; UTKU GÜMRÜKÇÜ
31 Ocak 2019 - 8:48

Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli Belediye Başkanı Adayı Utku GÜMRÜKÇÜ oldu.

Belediye Başkanı Adaylığının açıklanmasının ardından ilk ziyaretini, Çiğli İlçe Örgütü Başkanı Mert ÖZCAN’la birlikte, büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anıtkabir’de ziyaret ederek gerçekleştirdi.

1981 doğumlu Selim Utku GÜMRÜKÇÜ, siyasete daha 18 yaşında Çiğli Gençlik Kolları Eğitim Sekreteri olarak başlamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde 18 yaşından bu yana İl ve İlçe yönetiminde farklı görevlerde sorumluluklar almıştır. 2014 yılında Çiğli İlçe Başkanı olan Selim Utku GÜMRÜKÇÜ, ADD Genel Merkez delegeliği, ADD Genel Merkez yedek yönetim kurulu üyeliği ve ilçe yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde yer almıştır. 16 Nisan referandumunda HAYIR cephesinin en yoğun mesai yapanlarından biridir. eylemci yanıyla ön plana çıkan Selim Utku GÜMRÜKÇÜ, 2007 yılında yapılan Cumhuriyet Mitinglerinde, 2007-2009 yılları arasında yapılan Teröre Lanet, Bağımsız Yargı, Laiklik, Hukukuma Dokunma, Isparta Kemalist Cumhuriyet, Ankara Cumhuriyet, İzmir Cumhuriyet mitinglerinde düzenleme komitesinde yer alarak bu mitinglerin sunumunu da gerçekleştirdi.
2011 genel seçiminde CHP Genel Merkezi görevlendirmesi ile Eskişehir ve Kütahya mitinglerinde düzenleyici olarak bulundu.

Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 2004-2006 Doğru Haber Gazetesi genel yayın yönetmeni ve başyazar, 2008-2013 Haftalık Dönemeç Gazetesi imtiyaz sahibi ve yazar, 2002-2004 Radyo Dokuz Eylül Haber Analiz programı yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı.

Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Selim Utku GÜMRÜKÇÜ, 20 yıldır Çiğli başta olmak üzere, İzmir ve Türkiye siyasetinin aktif siyasetçilerinden biridir.

Çiğlide sıkmadık el bırakmayan, Kadın ve Gençlerin yoğun olduğu bir ekiple çalışan Selim Utku GÜMRÜKÇÜ, Çiğli halkı tarafından sevilen ve görüşlerine değer verilen bir siyasetçi olarak, birleştirici yanıyla rekor bir oyla Belediye Başkanı olması bekleniyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi