Yerelin Sesi

Çiftçilerin Tarlasını Belediye Sürüyor

Çiftçilerin Tarlasını Belediye Sürüyor
22 Nisan 2020 - 10:08

Çiftçilerin Tarlasını Belediye Sürüyor

 

Çiğli Belediyesi koronavirüs nedeniyle ilçede tarımsal faaliyette bulunan ihtiyaç sahibi çiftçilere mağdur olmamaları için traktör desteği veriyor. Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Hem ihtiyaç sahibi çiftçilerimizin tarlalarını sürüyor hem de hemşerilerimizin doğal ürünlerle beslenmesini sağlıyoruz” dedi.

Çiğli’de Başkan Utku Gümrükçü’nün teşvikleriyle örnek bir proje daha hayata geçirildi. Geçimini çiftçilik yaparak sağlayan çiftçilerden ihtiyaç duyanların tarlaların sürülebilmesi için traktör desteği veriliyor. Özellikle Sasalı, Kaklıç ve Harmandalı bölgelerinde yaşayan vatandaşlardan gelen talepler, belirli bir sıraya konularak geciktirilmeden karşılanıyor.

“ARAZİLERİ DE EKECEĞİZ”
Koronavirüs salgınının hayatın her alanını olumsuz etkilediğini vurgulayan Başkan Gümrükçü, “İzmir Büyükşehir Belediyesi tarımsal kalkınmanın önünü açmak için köy yollarını ova yollarını yıllardır açıyordu. Kooperatiflerden alım yapıyordu. Çiğli Belediyesi olarak bize başvurup tarlasını sürmek isteyen, ekim yapmak isteyip de yapamayan vatandaşlarımıza belediye imkanlarıyla destek olabildiğimiz ölçüde destek olmaya gayret ediyoruz. Bu çalışmalardan bir tanesi de traktör ihtiyacı olan çiftçilerimizin tarlalarını sürmek. Bu verdiğimiz destek çeşitli araçlarla devam edecek. İlerleyen günlerde belediyemize ait arazileri de ekmeye başlayacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi