Yerelin Sesi

CHP’li Menderes Belediye Başkan Adayı Mustafa Kayalar, Hedefini Açıkladı: “Oy Farkı, En Az 10 Bin Olur”

CHP’li Menderes Belediye Başkan Adayı Mustafa Kayalar, Hedefini Açıkladı: “Oy Farkı, En Az 10 Bin Olur”
29 Mart 2019 - 14:53

Kayalar, “Menderesliler, 2014’te AKP adayına oy verdiler, pişman oldular. 31 Mart’tabeni başkan seçtiklerine pişmanlık duymayacaklarının garantisini veriyorum” dedi

2014 seçimlerini az bir oy farkıyla kaybettiklerini belirten Millet İttifakı’nın CHP’li Menderes Belediye Başkan adayı Mustafa Kayalar, 31 Mart’ta en az 10 bin oy farkla seçimi kazanacaklarını iddia etti. Kamuoyu araştırmalarında, rakibinden önde çıkan Kayalar, “Menderesli vatandaşlarımızın umut bağladığı isim oldum. Beş yıl önce, bugünkü başkana oy verdiler, pişman oldular. Bu kez oylarını bana vereceklerini açıkça ifade ediyorlar. 31 Mart’ta beni, dolayısıyla sosyal demokrat belediyeciliği ve Millet İttifakı’nı tercih ettikleri için asla pişman olmayacaklar” dedi.
Rakamlarla konuştu
2014 yerel seçimlerinde AKP’nin aldığı 20 bin 652 oya karşılık, CHP’nin 20 bin 303 oy kazandığını hatırlatan Kayalar, “En az 10 bin oy farkı” iddiasını şu sözlerle ortaya koydu: “Benimle birlikte aday adayı olan tüm arkadaşlarımla güçbirliği yaptık. İYİ  Partili kardeşlerimin de desteğini çok net görüyorum. 24 Haziran seçimlerindeki tablo, çok şey anlatıyor. Milletvekili seçimlerine ait oylara baktığımızda CHP ve İyi Parti’nin oylarının toplamının AKP ve MHP’nin toplam oylarından çok daha fazla olduğunu görüyoruz. İddia ediyorum, bu seçimde her siyasi görüşten vatandaşlarımızın oylarını da alacağız. Çok sayıda AKP’li kardeşlerim, bu seçimde, 2014’teki hataya düşmeyeceklerini ifade ediyor. Çünkü hiç kimse, son beş yılda yaşanan kötü süreci tekrar yaşamak istemiyor. Menderesliler, bugünkü belediyecilik anlayışını sandığa gömmekte kararlı. Seçime kadar kalan süreçte daha çok çalışarak, kararsız veya başka partilere gönül vermiş seçmenlere bir kez daha ulaşarak, oy farkını 12 bine çıkarabiliriz. Böyle bir sonuca kimse şaşırmasın.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.