Yerelin Sesi

CHP’li Ensar Aytekin: Esnaf Sandığı Görmek İstiyor

CHP’li Ensar Aytekin: Esnaf Sandığı Görmek İstiyor
17 Mayıs 2021 - 17:56

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Havran’da sanayi esnafını ziyaret etti. Yaptığı ziyarette kapanmanın yarattığı mağduriyetleri gözlemleyen Aytekin “esnafımız bitmiş durumda. İşyerlerinin kapalı olması sonucu mağduriyetler birikmiş. Kendilerine hibe desteği bekliyorken, kendilerinden helallik istenmesi hepsini öfkelendirdi. Esnaf AKP’den kurtulacağı günü bekliyor, artık sandığı görmek istiyor.” dedi.

”Genelgeyi görünce inanamadık”

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklamasında, ”29 Nisan’dan beri uygulanan tam kapanma süreci bitti. 17 günün sonunda İçişleri Bakanlığı dün bir genelge yayımladı. Genelgeyi görünce inanamadık. İçinde küçük esnafa dair var olan tek şey yasaklardı. Bunun üzerine biz de sıcağı sıcağına Havran’da sanayi esnafımızı ziyaret ettik.” ifadelerini kullandı.

” AKP bizi öldürdü, şimdi de helallik isteyerek cenazemizi gömmeye çalışıyor”

CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarıyla birlikte esnafın sorunlarını dinleyen Aytekin, ”Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti ilçe başkanlarımızla birlikte esnafımıza hem hayırlı işler dileklerimizi iletelim hem de sorunlarını dinleyelim istedik. Ama her girdiğimiz dükkanda ayrı bir isyan yükseldi. 17 gündür kapalı kalan esnafımız, hibe desteği beklerken; kendilerinden helallik istenmesinden tepkili. AKP bizi öldürdü, şimdi de helallik isteyerek cenazemizi gömmeye çalışıyor diyerek karara ilişkin tepkilerini dile getiriyor. Esnaf bir an evvel AKP’den kurtulacağı günü bekliyor.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi