Yerelin Sesi

CHP VE İYİ PARTİ ARASINDA İTTİFAK SAĞLANDI

CHP VE İYİ PARTİ ARASINDA İTTİFAK SAĞLANDI
13 Aralık 2018 - 11:52

CHP ve İYİ Parti arasında ittifak sağlandı

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Merkezinde bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde üç büyük kentte adayların CHP’den olması üzerine anlaşma sağladığı aktarıldı.

CHP ile İYİ Parti arasında gerçekleşen ittifak görüşmeleri uzlaşma ile sonuçlandı. İttifak görüşmesi sonucunda, Ankara, İstanbul ve İzmir adayı CHP’den olacak.

İki parti arasında kriz oluşturan Balıkesir’de CHP adayını çekecek.

İki lider görüşmelerinin ardından yaptıkları ortak basın toplantısında şu değerlendirmelerde bulundu:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ; “İşbirliği ve güç birliği yapmak üzere İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi heyetleri anlaştılar. Biz de iki Genel Başkan olarak sizlerle bu sonucu paylaşmak için buradayız. Ülkemize hayırlar, uğurlar getirsin inşallah. Ülkemizdeki bu umutsuz havanın dağılmasına sebep olur inşallah. Hayırlı bir başlangıcı yaptığımızı düşünüyoruz ve aday olacak, olmuş olan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “İşbirliği yapmanın zorluklarını sizler de üç aşağı, beş yukarı tahmin edersiniz. Ama bizim gündemimizde her zaman olduğu gibi yine Türkiye vardı. Türkiye’nin demokrasisi var, insanların bizden beklentileri var. Türkiye’nin çağdaş uyarlığı yakalaması lazım… Dolayısıyla özel, kişisel angajmanlara girmeden, Türkiye’yi düşünerek, vatandaşlarımızı düşünerek, onların umutlarını büyüterek yolumuza devam ettik. Güzel bir çalışma oldu. Bu işbirliği dolayısıyla katkılarından ötürü Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum. Yerel seçimler bizim için çok önemli, Türkiye için çok önemli yerel seçimler. Bir kış ortamındayız, inşallah baharda Türkiye de bir baharı yakalayacak, huzur içinde, umut içinde güzel bir Türkiye’yi yerel yönetimlerden başlayarak, demokrasiyi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz‘’ açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu sözlerini “Güzel şeyler olacak” demiştik. Sayın Genel Başkan da demişti “Güzel şeyler olacak” diye. Evet, güzel şeyler olacak. Kendimizi Türkiye’ye adamış olan iki sayın genel başkanız. Kendimizi Türkiye’ye, bu ülkenin toplumuna adayan insanlarız. Bireysel hiçbir beklentimiz, hiçbir çıkarımız yok. Bütün mesele çocuklarımız daha güzel bir Türkiye’de yaşasınlar, daha güzel okullara gitsinler, işsizliğin olmadığı, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz. Yerelden başlayarak bunu inşa etmek istiyoruz. Ben meclisteki konuşmamda da ifade etmiştim bu çerçevede bir düşüncemi Dolayısıyla tekrar Sayın Genel Başkan size ve arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum” diyerek bitirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi