Yerelin Sesi

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan’dan 23 Nisan mesajı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan’dan 23 Nisan mesajı
62 views
22 Nisan 2021 - 17:18

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan’dan 23 Nisan mesajı:

83 MİLYONUN YÜREĞİ ANITKABİR’DE ATACAK!

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını salgına karşı alınan önlemler nedeniyle evlerimizin balkonlarından kutlayacağız. Belki yarın milyonlarca yurttaşımız Anıtkabir’e olamayacak, belki caddelerde ve sokaklarda ellerimizde bayraklarla kıvanç ve coşkuyla yürüyemeyeceğiz ama biliyoruz ki 83 milyonun yüreği Anıtkabir’de atacak.

Millet Egemenliğinin Tecelli Ettiği Gazi Meclisimiz Ülkemizin Yegâne Güvencesi, Çocuklarımızın Geleceğidir

Orduları dağıtılmış, toprakları işgal edilmiş, yokluk ve yoksulluk içinde olan büyük bir ulus, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dünyanın egemen güçlerine karşı büyük bir Kurtuluş Savaşı vermiş ve bu savaşı zaferle taçlandırmıştır.

Kurtuluş Savaşının karargâhı, kuruluşun kalbi olan, millet egemenliğinin tecelli ettiği Gazi Meclisimizin 101. yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi, varlığımızın, demokrasi ve bağımsızlığımızın, ülkemizin yegâne güvencesidir, çocuklarımızın geleceğidir. Bu nedenledir ki büyük Atatürk Meclisimizin açılış günü olan 23 Nisan’ı çocuklarımıza emanet etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara hediye ettiği bu bayramla, vatan savunmasında hayatlarını kaybetmiş şehitlerimizin geride bıraktığı evlatlarını da bağrına basmıştır.

101 YILLIK ONUR BÜTÜN MİLLETİMİZİN

Sevgili çocuklar; sizlere dünyanın ilk çocuk bayramını hediye eden Atatürk’ün:

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” sözlerini asla unutmayın! Okullarınızda, yollarda, caddelerde değiliz diye sakın üzülmeyin! Salgın bittiğinde hep birlikte daha nice bayramları büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Sizler bu ülkenin ışığı ve geleceğisiniz.

Bu tarihi ve büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu, Çağdaş Türkiye’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve saygıyla anıyorum.

Tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Gazi Meclisimizin 101. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.