CHP Menemen’den O Tehdide Tepki! - Yerelin SesiYerelin Sesi

5 Aralık 2021 - 23:42

CHP Menemen’den O Tehdide Tepki!

CHP Menemen’den O Tehdide Tepki!
Son Güncelleme :

25 Kasım 2021 - 22:08

reklam

CHP Menemen’den o tehdide tepki!

Başkan Güney; “ Ekmek korkusu salarak olmaz!”

AK Partili Menemen Belediyesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarınki İzmir programı kapsamında ilçede yapacağı mitinge yaptığı tehditli katılım çağrısına tepkiler büyüyor. CHP Menemen İlçe Başkanı Ömer Güney; İlçe yönetimi adına sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; işçilere korku salan bu baskının siyaset ve yöneticilik ahlakıyla; hatta insanlıkla bağdaşmadığnı belirtti.

CHP Menemen İlçe Örgütü’nün konuya ilişkin açıklaması şöyle;

AKP’li Menemen Belediyesi;

“TEHDİTLİ KATILIM ÇAĞRISI” ile KORKU saçtı!

Menemen Belediyesi idarecileri; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir ve Menemen programına katılım çağrısıyla sınırları zorlayan bir tutum sergilemiş; savurdukları tehditler, işi çığrından çıkarmıştır. Her personele; kendilerinin yanı sıra TC kimlik numaralarını önceden vermek suretiyle 4 kişi daha getirme zorunluluğu dayatan; bununla kalmayıp gelmeyenlerin ve sözünde durmayanların işlerine son verileceği gözdağını veren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz!

“EKMEK, AŞ, İŞ KORKUSU” SALARAK OLMAZ!

Programlarının coşkulu geçmesi arzularını anlayabiliriz. Ancak; insanları ekmekleri, aşları, işleri ile tehdit ederek zorlamalarını anlamak mümkün değildir! Belediye Temizlik İşleri Müdürü’nün şantiyede topladığı işçileri hizzaya getirmek için söyledikleri gerçekten dehşet vericidir! Siyaset ve yöneticilik ahlakıyla; hatta insanlıkla bağdaşmayan bu tehditkarlığın kendi sonlarını hazırlayacağı ortadadır. Demokrasi ve milli irade çığırtkanlığı yaparken, bunlara tezat yaklaşımlar sergiledikleri ortadadır! İşçi arkadaşlarımızın üzerinde kurdukları bu baskıyı derhal kaldırmalıdırlar!

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.