Yerelin Sesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “AKP MANİFESTOSU BAŞARISIZLIĞIN TEYİDİDİR “

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “AKP MANİFESTOSU BAŞARISIZLIĞIN TEYİDİDİR “
31 Ocak 2019 - 13:41

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “AKP MANİFESTOSU BAŞARISIZLIĞIN TEYİDİDİR “

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Erdoğan’ın açıkladığı 11 maddelik manifesto, sorunları yaratanların o sorunları çözemeyeceğine dair iyi bir örnek sunmaktadır” dedi.Torun, “AKP Manifestosu, Erdoğan’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik, ihanet edenler içerisinde ben de varım’ sözünün teyidi durumdadır. Kentlerde gerçekleştiremedikleri tüm politikaları, Belediyecilik deneyimlerindeki tüm başarısızlıklarını teyit altına alan bir manifesto açıklamışlardır. Halkımız merak etmesin, iktidarın başarısız yerel yönetimine karşı gerçek alternatif Yerel Seçim Manifestosunu çok yakın zamanda CHP ortaya koyacaktır” diye konuştu.
Yerel Politikalardan Sorumlu CHP Genel Başkan yardımcısı Seyit Torun konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Torun, “Erdoğan ülkeyi yıllardır yöneten kendisi değilmiş, ülkeyi mahveden kendi ekibi değilmiş gibi şimdi çıkmış ilk kez seçime giriyormuş gibi manifesto açıklıyor. Bu seçmenle dalga geçmek” dedi.
AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını da hatırlatan Torun, “Erdoğan ve ekibi ülkeyi talan etti. Şehirleri darmadağın etti. Şimdi sanki bu talanla bir ilgileri yokmuş gibi konuşuyor. Oysa seçmen her şeyi çok iyi biliyor ve kararını da bu bilinçle verecek” diye konuştu.
Torun sözlerini şöyle sürdürdü:
“AKP Genel Başkanı Erdoğan, sanki kendisi yıllardır bu ülkeyi yönetmiyor, İstanbul kendisi de dahil olmak üzere AKP’li belediye başkanlarınca mahvedilmemiş gibi şimdi çıkmış yatay mimariden, parklardan, yeşil alanlardan, çevrecilikten, sosyal belediyecilikten bahsediyor.  Erdoğan AKP ilk kez belediye başkanlığına adaymış bir manifesto açıklıyor. Bu söylediklerini yıllardır gerçekleştirmemek için elini tutan mı vardı?  Yıllardır neredeydin?  Neden tasarruf yapmadın, neden yatay şehirler kurmadın, İstanbul Esenyurt’taki, Zeytinburnu’ndaki betonları kim dikti? Ülkeyi betona ve ranta kim peşkeş çekti?
AKP, 16 yıldır ülkemizde iktidardadır. Çarpık, adaletsiz ve sürdürülemez boyutlara varan kentleşme düzenini yaratan, AKP politikalarıdır. Kent planlarını kısa vadeli rant beklentilerine yönelik yapanlar, ulaşım ve altyapı sorunlarını içinden çıkılamaz hale getirenler, kentsel dönüşümde halkı mağdur edenler, ekolojik tahribata sebep olup çevre kirliliğini arttıranlar, demokratik ve şeffaf yönetim anlayışını benimsemekten uzak duranlar, AKP Partili

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi