Yerelin Sesi

Çeşme’de Maskematik Dönemi!

Çeşme’de Maskematik Dönemi!
1.275 views
16 Temmuz 2020 - 15:25

Çeşme’de Maskematik Dönemi!

Çeşme Belediyesi Koronavirüs salgını nedeniyle maske erişimini kolaylaştırmak için kentin belli noktalarında maskematik hizmetini hayata geçirdi.
Çeşme Belediyesi vatandaşların tıbbi maskeye ücretsiz erişimini kolaylaştırmak için kentin belli noktalarına maskematik yerleştirdi. Çeşme TEB Bankası önü, Dalyan Levent’in Yeri önü, Alaçatı giriş bariyerleri önü, Alaçatı Balık Mezatı önü, Yıldızburnu Ilıca Kafe, Meydan Kafe önü olmak üzere toplam 6 noktada maskematik faaliyete geçti.

Koronavirüs salgını nedeniyle kamusal alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesi üzerine Çeşmeliler’in tıbbi maskeye erişimini kolaylaştırmak için maskematik hizmetini hayata geçirdiklerini dile getiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Vatandaşlarımız 2 adet maskeyi 2 TL’ye, yani tanesi 1 TL olarak satın alabilecekler” dedi.

“Vatandaşlarımızın maskeye erişimini kolaylaştırdık!”

Kentin merkezi noktalarına yerleştirilen maskematiklerin jenaratör ile çalıştığını belirten Başkan Oran, “Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklanması üzerine vatandaşlarımız maske temini konusunda oldukça sıkıntı yaşamaya başladı. Bu yöntem ile Çeşmeli vatandaşlarımızın maskeye erişmelerini kolaylaştırmış olduk” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.