Yerelin Sesi

Cemiyet’ten Cumhuriyet Gazetesi Açıklaması: “İşten çıkarılmalar vicdanımızı yaraladı”

Cemiyet’ten Cumhuriyet Gazetesi Açıklaması: “İşten çıkarılmalar vicdanımızı yaraladı”
01 Haziran 2019 - 7:39

Cumhuriyet Gazetesi İzmir Temsilcisi Hakan Dirik, Haber Müdürü Yusuf Özkan, Reklam Sorumlusu  İbrahim Yoğurtçu ve Melis Apaydın İde’nin işten çıkarılmasına ilişkin İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nden açıklama geldi.

Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosu’nda yaşanan işten çıkarılmalara ilişkin İzmir Gazeteciler Cemiyeti bir açıklama yaptı. Açıklamanın tam metni şöyle:

Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosu’nda bayram öncesi yaşanan işten çıkarılmalar vicdanımızı yaraladı

Cumhuriyet Gazetesi İzmir Temsilcisi Hakan Dirik, Haber Müdürü Yusuf Özkan ve Reklam Sorumlusu  İbrahim Yoğurtçu’nun  işlerine son verilmiş olduğunu öğrenmekten İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak büyük üzüntü duyuyoruz.

2015 yılında da ani bir bildirimle kapatılan İzmir Bürosunda gazete çalışanı meslektaşlarımızın çoğu bir günde işsiz kalmışlardı.

Büronun kapatılmış olmasına rağmen Hakan Dirik ve Yusuf Özkan uzun süre bir mekanları olmadan İzmir ve Ege Bölgesindeki Cumhuriyet okurlarını gazetelerinden mahrum etmemek için büyük bir özveriyle, gayretle çalıştılar.

Geçtiğimiz aylarda yeniden kendi bürosuna geçen gazetenin 9 Mayıs’ta 95. yıldönümü kutlamasında da Cumhuriyet Ege Eki müjdesini almıştık. O gün İzmir Bürosundaki arkadaşlarımıza yapılan sonuna kadar hak ettiklerine inandığımız övgüler boşuna olmamalıydı. O güzel yıldönümü kutlamasının ardından birkaç hafta geçmeden tam da bayram öncesi ‘işinize son verildi’ bildirimi hepimizin vicdanını yaralamıştır.

Tarihinin en zorlu, işsizliğin en yüksek seviyede olduğu bir dönemi yaşayan Türk basını ne yazık ki kendi içinde etik değerleri sorgulatan bir uygulamayla daha karşılaşmıştır.

Meslektaşlarımızın başarılarını bundan böyle de her koşulda sürdüreceklerine inancımız tamdır.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi