Yerelin Sesi

Çember Dışına Oturmak Yasak

Çember Dışına Oturmak Yasak
21 Mayıs 2020 - 18:27

Çember dışına oturmak yasak

 

Alsancak ve Bostanlı çimlerde çemberli fiziki mesafe uygulaması başladı
Alsancak ve Bostanlı çimlerde çemberli fiziki mesafe uygulaması başladı

İzmir’de vatandaşlar, Alsancak, Kordon, Karşıyaka ve Bostanlı sahillerindeki çimler üzerine çizilen iki metre genişliğindeki çemberin içine oturacak. Çember dışına oturanlar hakkında ise işlem yapılacak.

Her gün binlerce İzmirlinin uğrak yeri olan sahillerdeki çimlerde çemberli fiziki mesafe uygulaması başlatıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Alsancak, Kordon, Karşıyaka ve Bostanlı’da çemberli fiziki mesafe uygulamasının başladığını duyurdu. İki metre genişliğindeki çemberin dışına oturanlar hakkında ise işlem yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak ve Karşıyaka’daki sahil şeritlerinde, iki metre genişliğinde beyaz renkli çember çizdi. Vatandaşlar, çimde, çemberlerin içine oturacak. Çember dışına oturmak ise yasak olacak. Çemberlerin içinde de sosyal mesafe kurallarına dikkat edilecek. Sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşlara ise, Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında işlem uygulanacak.


“Ya içindesindir çemberin, ya da dışında kalacaksın”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sahillerde çemberli fiziki mesafe uygulaması başladığını Murathan Mungan’ın şiirinden alıntılama yaparak şu şekilde verdi: “Ya içindesindir çemberin, ya da dışında kalacaksın. Siz hep çemberin içinde kalın.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi