Yerelin Sesi

Cem Kavur’dan İstifa: “Haksızlık karşında susan dilsiz şeytandır”

Cem Kavur’dan İstifa: “Haksızlık karşında susan dilsiz şeytandır”
24 Haziran 2019 - 8:14

AK Parti’nin İzmir siyasetine yıllarını vermiş, Güzelbahçe’de yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Cem Kavur sosyal medyadan yaptığı açıklamayla AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

İzmir Güzelbahçe’de AK Parti siyasetinde yılladır önemli bir isim olarak yer alan Cem Kavur sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partiden istifa ettiğini duyurdu. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, daha fazla susmamak için AK Parti’den istifa edip, siyaseti bırakıyorum” ifadelerini kullanan Kavur, İzmir’de temsil makamlarında olanların dava adımı olmaktansa ‘birileri’nin adamı olduğu ifadeleriyle sürdürdüğü açıklamasında, mevcut kadrolar ile daha fazla siyaset yapamayacağını belirtti.

‘Gördüğümüz haksızlıkları içimize tıkmaktan bıktık’

Cem Kavur yaptığı açıklamada, siyasetin insana sorumluluk yüklediğini vurgularken, İzmir’deki siyasetin umduğu gibi gitmediğini söyledi. Kavur, “. Biz bu dava için çalıştıkça birileri bu davanın üstüne binip dava ile birlikte kendilerini taşıtıyor. Davanın gölgesini kendi gölgesi sananlar teşkilatın inançlı insanlarına gölge etmeye başladılar. Biz davayı güçlendirdikçe bu gücü kendi menfaatleri için kullanmaya başladılar. Gördüğümüz haksızlıkları içimize atmaktan bıktık artık” dedi.

‘Kimseye kırgın ve dargın değilim’

” Yanlış kişiler ile doğru yola çıkılamayacağı için benim nezdimde bu şehirde siyaset yapılamaz hale geldi” diyen Kavur, İzmir’deki AK Parti kadrolarının güven vermediğini, siyasetten uzak bir şekilde yaşamaya devam edeceğini belirtirken, “Kimseye kırgın ve dargın değilim. Bana inanan, güvenen benim yanımda olan herkese hakkımı helal ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘AK Partiyi bırakıyorum ama sizleri değil’

Dava arkadaşlarıyla hiçbir zaman bağının kopmayacağını vurgulayan Kavur, yaptığı açıklamayı, “Onlara kapım her zaman açık. Elimden geldiğince, herkesin derdine derman bulmaya çalışacağım. Siyasete sivil toplum örgütleri üzerinden başlamıştım. Sivil toplum kuruluşları, hakka ve halka daha yakınlardır. Orada menfaat yoktur. Ama maalesef siyasi partilere gelenler, çeşitli konularla geliyorlar ve orayı da kirletiyorlar. Bende bu yapıyla kirlenmemek için bu kararı aldım. Davanın cefakar tertemiz insanlarına asla sözüm yok. Onlar hala başımın tacıdır” ifadeleriyle sonlandırdı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi