Yerelin Sesi

Çarşı’da, İlk Gün Hüsranı

Çarşı’da, İlk Gün Hüsranı
01 Haziran 2020 - 12:06

Haberin Videosu:

YouTube video

 

Çarşı’da, İlk Gün Hüsranı

Haber: Mustafa OĞUZ

Korona salgını nedeniyle yaklaşık 2 aydır kepenklerini kapatmak zorunda kalan Kemeraltı esnafı, normalleşmenin ilk gününde şiddetli yağmurla işbaşı yaptı. Esnafın büyük umutlarla başladığı gün, tarihi çarşının bir bölümünü göle dönüştü.

İşyerlerinin su basmaması için esnaf tüm gücüyle mücadele ederken, vatandaşlar da kalasların üzerinde bir cambaz gibi yürüyerek yolun karşısına geçmeye çalıştı.

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği (İTKED) Başkanı Semih Girgin, yağan yağmurun önümüzdeki günler için bereketin habercisi olduğuna inandığını söyledi. Başkan Girgin, “Bizlerin önceliği, düğün sezonun açılmasıdır. Çünkü düğünlerin, nikahların yeni bir ev kurmanın esnafa, ekonomiye katkısı çok büyük. Bu etki ile farklı iş kollarına sahip esnafımızın da yüzü gülecek. Bizler için bayram işte o zaman başlayacak” dedi.

“DÜŞÜNCESİ BİZİ HEYECANLANDIRIYOR”
Yaz yağmurlarının sokaklardaki etkisinin geçici olduğunun da altını çizen Başkan Semih Girgin, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in gündemindeki Kemeraltı düşüncesi, bizleri heyecanlandırıyor. Kemeraltı’na yapılacak kapsamlı alt yapı yatırımları, önümüzdeki aylar ve yıllar için ciddi bir adımdır. Yapılacak her yatırımın da esnaf tarafından sahiplenileceğine inancım tam ve böyle de olması gerekir” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.