Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Çarşı, Hayata Döndü

Çarşı, Hayata Döndü
450 views
11 Mayıs 2020 - 14:58
YouTube video

Çarşı, Hayata Döndü

Tarihi Kemeraltı Çarşısı aradan geçen bir aylık sürenin ardından tekrar İzmirlileri ağırlamaya başladı. Vatandaşların uzun aradan sonra tekrar hizmetine giren Kemeraltı’nda vatandaşlar kadar esnaf da güne sevinçle başladı. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, esnafın uzun süredir bu günü beklediğini bir anlamda çarşının hayata döndüğünü söyledi.

Esnafın dükkanlarında gerekli önlemleri aldığını aktaran Başkan Gergin, “Maskesiz kesinlikle çalışmıyoruz. Vatandaşlarımız da maske konusunda oldukça hassas. Çarşı’ya baktığımızda, gerek Suriye’deki operasyonlarını gerekse pandemi nedeniyle işlerimiz durma noktasına gelmişti. Esnafımız da evlerine çekilmiş ve işlerini mümkün olduğunca evden yürütmüştü. Bugünden itibaren vatandaşlarımızdan isteğimiz bize sahip çıkmalarıdır” dedi.

“BİZE SAHİP ÇIKSINLAR”
Dünyanın en eski ve en büyük açık hava çarşısının Kemeraltı olduğunu hatırlatan Başkan Semih Girgin, “Bu süreçte hala çarşı içindeki lokantalarımız kapalı. İlerleyen süreçte onlar da hizmete açılacaktır. Vatandaşlarımızdan ricamız ihtiyaçlarınızı görüp evinize dönün. Ama bu süreçte vatandaşlarımız ihtiyaçları için Kemeraltı çarşısına gelip desteklerini esirgememeli” diye konuştu.

BERBERLER DE İŞE BAŞLADI
Diğer yandan berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri de bugün tekrar işbaşı yaptı. Maskesiz ve randevusuz çalışmayan bu meslek grubu, uzun bir aradan sonra tekrar çalışmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Berberler kadar vatandaşlar da bu süreçte zorluk yaşadıklarını kaydederek, “Kendimiz tıraş olamadığımız için dört gözle bu günü bekliyorduk. Sonunda uzayan saçlarımızdan kurtulduk ve başımız hava aldı” dedi.

YouTube video
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.