Yerelin Sesi

Cani Cezaevine, Anne Çiftliğe

Cani Cezaevine, Anne Çiftliğe
8.540 views
04 Mayıs 2020 - 20:13

Cani Cezaevine, Anne Çiftliğe

 

Haber: Bahri KARATAŞ

Ankara’nın Haymana İlçesinde, annesinin yanında yavru sıpayı kangallara parçalatan ve köpek dövüşleri yaptırıp bu anları çekerek TikTok isimli telefon uygulamasında paylaşan 24 yaşındaki Berat Kaya’nın çıkarıldığı mahkemede önce serbest bırakıldı; gelen tepkiler üzerine, yakalanıp tutuklandı.

24 yaşında olduğu öğrenilen Berat Kaya adlı şüpheli, yavru bir eşeği hem de annesinin gözü önünde kangallara parçalattı. Korkunç görüntüler ise sosyal medyaya dün düştü. Sıpa kurtarılamazken, sırf video çekmek ve tık sayısını artırmak için bu caniliği yapan Berat Kaya, hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI
Kan donduran görüntülerin ardından Hayvanseverler harekete geçti ve şüphelinin yakalanması için kolları sıvadı. Binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirilen şüpheli, jandarma komutanlığına bağlı ekiplerin başarılı çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Berat Kaya’nın, jandarmadaki ifadesinin ardından serbest kaldığı öğrenilirken, sosyal medya adeta ayağa kalktı. “Berat Kaya Tutuklansın” etiketiyle binlerce mesaj paylaşıldı.

BU KEZ TUTUKLANDI
Öte yandan skandal görüntülerin ardından şüphelinin, “Yine rahat durmuyorlar. Tutacağını tahmin etmedik, zor yetiştik sıpaya. Lütfen boş yorum yapmayın” dediği öğrenildi. Tepkilerin çoğalması üzerine, Haymana Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli hakkında tekrar gözaltı kararı verdi. Jandarma ekipleri bunun üzerine Berat Kaya’yı gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheli Kaya, nöbetçi sulh ceza hâkimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ANNE EŞEK EMEKLİ HAYVANLAR ÇİFTİĞİNDE

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu’nun girişimleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, anne eşek Haymana’da bulunarak Ankara’ya getirildi. İlk tedavisi yapıldıktan sonra, nakil aracıyla HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne götürüldü.

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ve Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Şener’e eşeğin alınması konusundaki nakil desteği için teşekkür etti.

Başkan Mansur Yavaş, twetter üzerinden yaptığı açıklamada, “Kentimizde yaşayan her canlının kıymetli olduğunu her zaman vurguluyoruz. Çalışmalarımızı da titizlikle bu anlayış içinde gerçekleştiriyoruz. Dostlarımıza yardım etmek, cana can olmak boynumuzun borcudur. Emeği geçen herkese ben teşekkür ederim.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.