Yerelin Sesi

BÜYÜKŞEHİRE HAYVANSEVER ADAY ADAYI

BÜYÜKŞEHİRE HAYVANSEVER ADAY ADAYI
490 views
23 Kasım 2018 - 14:25

Masum Hayvan Arama Kurtarma Derneği ve Pet&Vet Hayvan Dostlarının Dergisi’nin İtalyan Kültür Merkezi’nde düzenlediği  “Sokak Hayvanları Yararına Güç Birliği” kermesine İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı 22- 23. Dönem CHP İzmir Milletvekili Dr. Canan Arıtman da katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Dr. Arıtman’ın kermesteki konuşmasından satır başları:

“Eğer belediye başkanı olursam hayvanların da belediye başkanı olacağım. Hayvanlara pozitif ayrımcılık yapacağım. Onları güçlendireceğiz ki, şiddete maruz kalmasınlar. Ben, sivil toplum örgütlerine çok önem veriyorum. Demokratik bir toplum istiyorsak, bu örgütleri güçlendirmeliyiz. Başkan olursam belediyemizde sivil toplum örgütlerinin bir binası olacak. Sivil toplum örgütleri, yapacakları faaliyetler için bir yer aramayacak. Böylelikle sivil toplum örgütleri, yer için ödeyeceği o paraları hizmete harcayacak.

Sevgili hanımlar, sizlerden de benim gözüm kulağım olmanızı istiyorum. Halk meclisleri kuracağım, halk meclisleri yapacağız. Herkes kendi bölgesinin sorunlarını bu meclislere taşıyacak ve onları hep birlikte çözeceğiz. Bulunduğumuz sokağa, bölgeye sahip çıkacağız; yani kenti sadece siyasetçilere bırakmayacağız. Kentimizi, kent gönüllüleri ile yöneteceğiz.

Kahvehaneler yerine özellikle gençlerin çok ucuza karnını doyurabileceği belediye kafeleri yapacağız.Üniversitelere yakın yerlerde bulunan bu kafelerde çok ucuza ayran, meşrubat,kurabiye, sıcak çorba vereceğiz. Bu kafelerde her şey gayet ucuza olacak. Tabii, buralara sadece gençlerimiz değil, halk da gelebilir.

İzmirlimiz sıkıntı çekmesin diye halkın yaşam standartlarını yükselteceğiz. Onun için de yardımlarınızı bekliyoruz. Sorunları bize iletin ki, biz hemen çözelim. Ben şuna inanıyorum ki, en iyi çözümü, sorunu yaşayanlar bilir. Onun için de çözüm için size danışacağım. Seçildiğimde eğer yanlış bir şey yaparsam beni de uyarın. İlerlemeden o yanlıştan dönmeyi hep birlikte bileceğiz. Bizim kentimizde otokontrol sisteminin gelişmesini istiyorum. Herkes birbirinden sorumlu olacak. Bu kentte yaşayan birisine, hiçbir hayvana, bitkiye zarar vermeyeceğiz, vereni de ihbar edeceğiz. Bir özel hat kuracağız. Twitter hattı olacak olan  mavi hattan herkes gördüğü sorunu bildirecek. Ve size geri dönüt gelecek. “Şu sorun için şu çözüm yapılmıştır” diye geri dönüt yapacağız. Bir kişi üç defa yere çöp attıysa, ceza aldıysa dördüncüye yapmaz. Kentimizi koruyabilmek için ileriye taşıyabilmek için birbirimize haber vereceğiz. Her şeye rağmen en yaşanılacak kent, İzmir. Burasını sadece Türkiye’ye değil, dünyaya örnek bir kent yapabiliriz. İzmir’in insanları da güzel. Benim projelerimden birisi de İzmir’de herkesin bir dikili ağacı olacak. Ve herkesin sorumlu olduğu bir hayvanı olacak.

Hayvanlara şiddet gösterenler hakkında belediye yasalarında çok ciddi cezalar var. Hayvanların canını acıtanların biz de cezalar yoluyla canını acıtırız. Her canlıya hakkı olduğu saygıyı göstereceğiz. O sorumluluğu verecek en güzel şey de onu bir candan mesul tutmaktır”

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.