Yerelin Sesi

Büyükşehir’den 40 Bin Haneye 400 TL Yardım

Büyükşehir’den 40 Bin Haneye 400 TL Yardım
31 Mart 2020 - 19:10

Büyükşehir’den 40 Bin Haneye 400 TL Yardım

 

Haber : Murat ERVİN

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de 40 Bin hane ye 400’er lira olmak üzere toplam 16 milyon liralık yardımda bulunacaklarını söyledi. Asfalt ve benzeri çalışmalara ara verdiklerini de aktaran Soyer, “Artık önceliğimiz bir vatandaşımızı daha yaşatabilmek, onların hayatını korumaktır” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak belediyenin stratejisinde değişikliğe gittiklerini açıklayan Tunç Soyer, “Bütün perspektifimizi değiştirdik ki bundan sonra İzmir Büyükşehir belediyesi insanımızın sağlığı ve yaşamını sürdürmesi için çalışacak” diye konuştu. Önceki süreçte belediye olarak dar gelirli vatandaşlarımız için ‘Biz Varız’ isimli bir bağış kampanyası başlattıklarını vurgulayan Başkan Soyer, vatandaşların ulaştıracakları paketleri, kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını kaydetti.

MİDYECİDEN GEVREKÇİYE 40 BİN HANEYE
Bugün yeni bir çalışmaya karar verdiklerinin altını çizen Tunç Soyer, “40 bin haneye 400 TL yardım yapacağız. Bizde zaten 23 bin hanenin kaydı var. Biz bunun üzerine midyeciden gevrekçiye, berbere kadar esnafımız da katarak 40 bin rakamına ulaştık. Bu sayıyı muhtarlarımız ve gönüllülerimiz ile arttırmak istiyoruz. Bir insanın hayatta kalması ve hastalıktan uzak kalması için asfalttan yol yapmaktan vazgeçtik” ifadelerini kullandı.

“SİYASİ BİR MESELE DEĞİL”
İçişleri Bakanlığı’nın Bağış toplanması konusunda belediye hesaplarına bloke koyulmasını da değerlendiren Soyer, “Bu konuyla ilgili yarın bir basın toplantısı yapacağız. Bu tüm milleti ilgilendiren global bir mesele olduğundan siyasi bir mesele olarak görmemek lazım. Bu kriz hepimizi vuracak hatta ekonomik olarak daha da kötü vuracak. O nedenle kutuplaştırma çalışmalarından uzak durulmalı. Biz bir koordinasyon görevi üstlenmek istiyoruz. İzmirlilerle dayanışma içinde olduğunu göstermek istiyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi