Yerelin Sesi

Büyükşehir ‘Hazine Avı’ Başlatıyor

Büyükşehir ‘Hazine Avı’ Başlatıyor
16 Mayıs 2020 - 8:33

Büyükşehir ‘Hazine Avı’ Başlatıyor

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs için Çevrimiçi Hazine Avı adlı yarışma düzenleyecek. Toplam 7 saat 19 dakika sürecek Hazine Avı’nda resim, video, metin gibi çeşitli dosya formatlarıyla hazırlanmış şifreler çözülüp verilecek görevlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Yarışmanın birincisine IPAD, ikincisine ise bisiklet hediye edilecek.

Yarışma 19 Mayıs saat 12.00’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal medya hesabından ilk şifreyi paylaşmasıyla başlayacak. Yarışmaya katılmak isteyenlerin öncelikle bu şifreyi çözmesi gerekecek. Şifreyi çözüp adres çubuğuna yazanlar yarışmanın internet sitesine bağlanacak ve böylelikle yarışmaya katılma hakkı kazanmış olacak.

TOPLAM 10 ŞİFRE ÇÖZÜLECEK
Yarışmacıların yarışmayı tamamlayabilmesi için toplam 10 şifre çözmesi ve her şifrenin ardından dışarı çıkmayı gerektirmeyen bir görevi yerine getirmesi gerekecek. Yarışmacılardan görevin yerine getirildiğini video ya da fotoğrafla kanıtlamaları da istenecek. Bu görevleri yerine getirirken siyasi, cinsel ya da dini içerikli söylemlerde bulunanlar ya da bu konularda şaka yapanlar diskalifiye edilecek. Yarışma 19:19’da sona erecek.

 

TABLET VE BİSİKLET HEDİYE EDİLECEK
Tüm şifreleri tamamlayan yarışmacılar arasında hız sıralamasında ilk üçe yerleşen yarışmacılar ödüllendirilecek. Birinciye ipad, ikinciye bisiklet, üçüncüye ise kamp seti verilecek. Görev ödülünde ise herhangi bir zaman değerlendirmesi olmayacak, görevlerin hepsini en iyi şekilde tamamlayan yarışmacıya Bluetooth Hoparlör hediye edilecek. Kazananlar katılımın yoğunluğuna göre en geç 1 hafta içinde açıklanacak. Yarışmacıların, görevleri tamamladıklarını kanıtlamak için çektiği fotoğraf ve videolar daha sonra hazırlanacak bir tanıtım filminde kullanılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi