Yerelin Sesi

“BUGÜNÜN GENÇLERİNİ, YARININ GENÇLERİ İLE BULUŞTURUYORUZ”

“BUGÜNÜN GENÇLERİNİ, YARININ GENÇLERİ İLE BULUŞTURUYORUZ”
01 Kasım 2018 - 13:48

Ege Üniversitesi’nde “Atatürk Temalı Baskı Çalıştayı ile Bugünün ve Yarının Gençlerini Buluşturuyoruz” atölye çalışması gerçekleştirildi.Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğrencileri, bugünün minikleriyle buluştu. “Bugünün ve Yarının Gençlerini Buluşturuyoruz” projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte yarının gençlerine Atatürk bilinci sanat ile aşılandı.

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” programı kapsamında Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileriŞükran Tümer ve  BernaAybartürk’ün öncülük ettiği “Atatürk Temalı Baskı Çalıştayı ile Bugünün ve Yarının Gençlerini Buluşturuyoruz” temalı atölye çalışması yapıldı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anaokulunda düzenlenen etkinliğeakademisyenler, öğrenciler  ve minikler katıldı.


Öğr. Gör. Tümer, öğrencileriyle birlikte kendi tasarladığı ve bastırdığı Atatürk portresi baskılı tişörtlerini sergilediği etkinliğe öğrencilerinilgisi büyüktü.   Geleneksel Türk el sanatlarına önem verdiklerini ve amaçlarının, Türk geleneklerini  gençlere aktarmak olduğunu ifade eden Öğretim Görevlisi Tümer,  “Birkaç yıldır bu programı aynı isim altında geliştirmeye çalışıyoruz. Amacımız bugünün gençlerini yarının gençleriyle buluşturmak” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi