Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Buca’da, Dijital Devrim Başlıyor

Buca’da, Dijital Devrim Başlıyor
237 views
05 Mayıs 2020 - 9:59

Buca’da, Dijital Devrim Başlıyor

 

Buca Belediyesi, Akıllı Şehircilik ve Kent Otomasyon Sistemleri projesi için düğmeye bastı. Dijital arşiv, imar, numarataj gibi bilgilerin veri tabanına işlenmesiyle başlatılan çalışma kapsamında imar planlarına da web üzerinden ulaşılabilecek. Proje kapsamında Bucalıların kullanımına sunulacak kent rehberinde ise toplanma alanlarından fatura merkezlerine kadar tüm önemli noktalar erişime açılacak.

Akıllı Şehircilik ve Kent Otomasyon Sistemleri Projesini hayata geçirme çalışmalarını başlatan Buca Belediyesi, ilk olarak dijital arşiv oluşturma sürecinde belediyenin arşivini sayısallaştırarak kullanıma hazırladı. Belediye bünyesindeki mülkiyet, imar planı, numarataj gibi birçok bilgi, veri tabanına aktarılarak akıllı veriler haline getirildi.

HER YER PARMAĞINIZIN UCUNDA
Proje kapsamında Buca’nın kent rehberi oluşturularak hemşehrilerin ihtiyacı olan birçok bilgiye ulaşması kolaylaştırılacak. Özellikle son zamanlarda yaşanan depremlerle daha da önemli hale gelen ve acil durumlarda üzerine konteyner ve çadırların kurulabileceği, temel ihtiyaçların karşılanabileceği toplanma alanları, kent rehberinde yer alacak. Ayrıca, fatura merkezlerinden sinemalara, eczanelerden alışveriş merkezlerine kadar yaşadığımız çevrede bulunan tüm önemli noktalara da kent rehberinden ulaşabilecek.

KURUM İÇİ SÜREÇLER DAHA ŞEFFAF HALE GELECEK
Çalışma kapsamında ayrıca kurum içi işleyişlerde de köklü değişiklikler gerçekleştirilecek. Fen İşleri Müdürlüğü’nün yapacağı yol çalışmalarından ruhsat başvuru süreçlerine, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarından İmar Müdürlüğü’nün iş süreçlerine kadar tüm birimler çalışmalara entegre olacak. Projenin tamamen hayata geçmesiyle Bucalılar daha şeffaf, akılcı, verimli ve katılımcı belediyecilikle buluşacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.