Yerelin Sesi

Buca Belediyesi Çalışanları “Dokunulmazlık Çocuklara Verilsin”

Buca Belediyesi Çalışanları “Dokunulmazlık Çocuklara Verilsin”
26 Nisan 2019 - 14:58

İstanbul Küçükçekmece’de küçük kıza cinsel saldırıda bulunulması olayı ve geçmişte unutulan tüm sessiz kalmışlara ses olmak için Buca Belediyesi çalışanları birlik oldu. Buca Belediyesi önünde öğle arası yapılan eylem halkın da desteğini aldı. Kalabalık hep bir ağızdan onlar susar, sen susma sloganları attı. Eylemi organize eden belediye çalışanlarının bildirisinin okunduğu eylem “Bugün insanlığın tekrar tekrar öldüğüne bir kez daha şahit olmanın derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Bu nedenle hepinizi 30 saniye susmaya davet ediyorum tıpkı hükümetin çocuk istismarı karşısında sustuğu gibi” sözleriyle belediye çalışanları ve halktan katılımcıların 30 saniyelik suskunluğunun ardından sloganlarla devam etti.

Hükümetin de kurdurmadığı komisyonlarla ve sessiz kalmalarıyla eleştirildiği eylemde; “Hükümet, reddettiği araştırma önergeleriyle, kurulmasını istemediği komisyonlarla bunlara neden sessiz kalıyor anlamak mümkün değil. Halkının can, mal ve namus güvenliğinden sorumlu sosyal devlet minik yavrularına neden sahip çıkmıyor..” sözleri yer aldı. Kınamaktan, lanet okumaktan fazlasının yapılması gerekliliğini en iyi anlatanlar ise şu sözlerdi:

“Çocuğunun teni tahriş olmasın diye deterjanını bile özenle seçen bir anneye çocuğunun tecavüze kurban gittiğini kim söyleyecek?”

“Çocuğu istismara uğramış, katledilmiş annelere, artık saçlarını okşayacağın bir yavrun yok demeye kimin dili varacak, kimin yüreği dayanacak?”

Eylemcilerin dikkat çektiği en önemli noktalardan biri de; “Bu kin ve öfke bir sonraki mazluma kadar sönecek ve susacak. Çünkü bundan önce de hep böyle oldu. Olayın üstünden bir süre geçti olay unutuldu ve biz milyonlar annesini 4 göz odada evladının acısıyla baş başa bıraktık.” oldu.

Belediye çalışanları ve katılımcılar yetkililere ve tüm topluma kınamak çözüm değil artık harekete geçilmeli mesajı gönderdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi